پنجشنبه 28 تیر 1403
رشد و شکوفایی علمی و پژوهشی در هر یک از حوزه‌های دانش، مستلزم شناخت، سرمایه‌گذاری کافی برای تربیت نیروی انسانی متخصص و کوشش مستمر متخصصان برای یافتن سؤالات دقیق در حوزه‌های موردعلاقه خود از یک ‌سو و پژوهش پیوسته، با تلفیق آخرین دستاوردهای علمی و خلاقیت و توانائی خود، از سوی دیگر است. با عنایت به گستردگی ابعاد مسائل مرتبط با اقتصاد انرژی، گروه پژوهشی اقتصاد پژوهشگاه نیرو، با همفکری و همکاری صاحب‌نظران تلاش کرده تصویر جامعی از زمینه‌های تخصصی این حوزه را شناسایی و به علاقه‌مندان عرضه نماید. یافته‌های گروه پژوهش نشان می‌دهد گرایش‌های تخصصی اقتصاد انرژی در هفت محور اصلی (شامل عرضه، تقاضا، محیط‌زیست، تنظیم مقررات، بازارها و بورس، اقتصاد کلان و اقتصاد دیجیتال) قابل تعریف است. حصول اطمینان از تربیت نیروی متخصص و دسترسی به صاحب‌نظران توانمند در هر محور و همچنین پژوهش مستمر در هر یک از محورهای هفت‌گانه و زمینه‌های تخصصی‌تر ذیل هر محور در کشور، یکی از اهداف گروه اقتصاد پژوهشگاه نیرو می‌باشد. در همین ارتباط، ضمن استقبال از همکاری با مراکز آموزشی و پژوهشی، ایده‌های پیشنهادی صاحب‌نظران را با دقت و حساسیت بررسی و مورد بهره‌برداری قرار خواهد داد.
آن دسته از صاحب‌نظران، که تمایل دارند به شبکه متخصصان گروه اقتصاد پژوهشگاه نیرو بپیوندند، می‌توانند رزومه و محورهای موردعلاقه خود را از طریق پست الکترونیکی (energyeconomics@nri.ac.ir) ارسال نمایند. ارائه مشاوره‌های تخصصی، همکاری برای انتخاب موضوع و هدایت رساله‌های تحصیلی، تسهیل همکاری با شرکت‌های وابسته به وزارت نیرو برای انجام پژوهش‌های کاربردی، معرفی پژوهشگران برتر برای برخورداری از طرح‌های حمایتی پژوهشگاه نیرو، استفاده از ظرفیت متخصصان در انجام پژوهش‌های علمی، همکاری برای دسترسی به منابع اطلاعاتی مورد نیاز برای پژوهش‌های کاربردی، همکاری در تدوین سرفصل‌های آموزشی گرایش‌های تخصصی و یا همکاری در اجرای نشست‌های تخصصی، کرسی آزاداندیشی و سایر برنامه‌های آموزشی از جمله ظرفیت‏هایی است که در قالب شبکه متخصصان دنبال خواهد شد.
با توجه به جایگاه پژوهشگاه نیرو به عنوان بازوی پژوهشی وزارت نیرو و توجهات روزافزون مباحث اقتصادی، گروه اقتصاد به‌طور مستقیم و غیرمستقیم با کلیه نهادهای صنعت برق نظیر توانیر، شرکت برق حرارتی، مدیریت شبکه برق ایران، شرکت‌های برق منطقه‌ای و ... در ارتباط است.
دانشگاه شهید بهشتی و انجمن اقتصاد انرژی ایران نیز طی تفاهم‌نامه‌های امضا شده در حال همکاری با گروه اقتصاد می‌باشند. همچنین گروه اقتصاد با بسیاری از مراکز دانشگاهی و پژوهشی مانند دانشگاه‌های علامه‌طباطبایی، آزاد اسلامی، تهران، پژوهشکده علوم اقتصادی و ... نیز در چارچوب طرح‌های پژوهشی و جلسات هم‌اندیشی در حال همکاری می‌باشد.
o علاقه‌مندان به عضویت در شبکه متخصصین، همکاری با گروه اقتصاد تحت عناوین سربازنخبه، کارآموز، تبادل متخصص و ... می‌توانند آخرین رزومه خود را به آدرس ایمیل گروه ارسال نموده و از طریق شماره تماس‌های ذکر شده در بخش ارتباط با ما با گروه اقتصاد ارتباط برقرار نمایند.
o متقاضیان همکاری با گروه اقتصاد در قالب پایان‌نامه‌های تحصیلی نیز ضمن مطالعه شرایط پایان‌نامه‌ها در سایت پژوهشگاه نیرو، طرح‌نامه خود را به همراه اطلاعات تماس به آدرس ایمیل گروه ارسال نمایند.
o همچنین در صورت شناسایی نیاز صنعت برق و داشتن موضوعات پیشنهادی برای برگزاری دوره‌های آموزشی یا سمینارها، پیشنهاد خود را به آدرس ایمیل گروه ارسال نمایید.
• لازم به ذکر است همکاری با سربازان نیازمند تأیید بنیاد ملی نخبگان بوده و تنها از طریق معرفی‌نامه ستاد نخبگان نیروهای مسلح ممکن می‎‏باشد، از این رو خواهشمند است جهت هرگونه همکاری دیگر مانند جذب یا امریه تماس حاصل نفرمایید.