وزارت نیرو، پژوهشگاه نیرو،نخستین رویداد هوش مصنوعی در بخش تولید صنعت برق
پنجشنبه 10 خرداد 1403

نخستین رویداد بکارگیری هوش مصنوعی در بخش تولید صنعت برق برگزار می‌شود

نخستین رویداد بکارگیری هوش مصنوعی در بخش تولید صنعت برق، با هدف ترویج بهره‌گیری از هوش مصنوعی در این صنعت(بخش تولید صنعت برق)، با مشارکت پژوهشگاه نیرو و شرکت مادر تخصصی برق حرارتی، یکشنبه 6 خرداد به صورت حضوری و برخط در پژوهشگاه نیرو برگزار خواهد شد.

نخستین رویداد بکارگیری هوش مصنوعی در بخش تولید صنعت برق برگزار می‌شود
25 اردیبهشت 1403 13:20

گزارش پایگاه خبری پژوهشگاه نیرو، فراگیر شدن استفاده از هوش مصنوعی در ابعاد مختلف زندگی امروز و کاربردهای متعدد آن در کسب و کارها، لزوم توسعه به‌کارگیری این فناوری در صنعت برق را ضروری کرده است. بر همین اساس، پژوهشگاه نیرو و شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی، سعی دارند با برگزاری این رویداد و با دعوت از اساتید خبره از صنعت و دانشگاه، گام اساسی در ترویج استفاده از این فناوری در صنعت برق بردارند.

 

بر اساس این گزارش، این رویداد با محورهایی نظیر اهمیت و کاربرد هوش مصنوعی در بخش انرژی، سیاست‌های کلان کشور در حوزه هوش مصنوعی، نقشه راه به کارگیری فناوری هوش مصنوعی در بخش تولید صنعت برق، هوش مصنوعی و مدیریت دارایی فیزیکی، تجارب به‌کارگیری هوش مصنوعی از طراحی تا بهره‌برداری واحدهای نیروگاهی و تشریح برنامه‌های شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی و پژوهشگاه نیرو در به‌کارگیری هوش مصنوعی برگزار خواهد شد.
در این رویداد نیم‌روزه، خبرگانی از صنعت و دانشگاه، به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.


علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به لینک اطلاع‌رسانی رویداد به نشانی nri.ac.ir/powergeneration-ai مراجعه و همچنین جهت هرگونه مکاتبه از طریق آدرس ایمیل PowerGenerstionAI@nri.ac.ir اقدام کنند.

نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.