وزارت نیرو، پژوهشگاه نیرو، تست هادی هوایی، آزمایشگاه مرجع پژوهشگاه نیرو، آزمایشگاه مرجع سیم و کابل
یکشنبه 06 اسفند 1402

تست هادی هوایی عبور از دریا در آزمایشگاه مرجع پژوهشگاه نیرو انجام شد/ 40 هزار دلار صرفه‌جویی ارزی با بومی‌سازی فناوری تست هادی عبور از دریا

مدیر گروه پژوهشی موادغیرفلزی پژوهشگاه نیرو، با اشاره به اهمیت بالای عبور هادی هوایی از دریا در منطقه هرمزگان و ساخت این نوع هادی‌ها برای اولین بار، از تست این هادی در آزمایشگاه مرجع سیم و کابل پژوهشگاه نیرو به عنوان تنها مرجع با قابلیت تست این نوع هادی در کشور خبر داد.

تست هادی هوایی عبور از دریا در آزمایشگاه مرجع پژوهشگاه نیرو انجام شد/ 40 هزار دلار صرفه‌جویی ارزی با بومی‌سازی فناوری تست هادی عبور از دریا
17 بهمن 1402 14:33

به گزارش پایگاه خبری پژوهشگاه نیرو، "حسین کوهانی" افزود: پیش از این، تست هادی های با مقاومت کرنش بالا در کشورهایی از جمله مجارستان، کانادا و چین صورت می پذیرفت که با انجام آن برای نخستین بار در پژوهشگاه نیرو حدود 40 هزار دلار صرفه‌جویی ارزی حاصل شده است.

 

وی ادامه داد: آزمون تنش – کرنش یکی از آزمون‌های هادی های هوایی خطوط انتقال نیروی برق محسوب شده که با هدف استخراج مشخصات مکانیکی کلیدی های هوایی انجام می‌شود.

 

بر اساس این گزارش، پیرو تولید هادی هوایی پرظرفیت نوع HTACSR توسط یکی از تولیدکنندگان داخلی و برای اولین بار در کشور، تست این هادی(آزمون تنش – کرنش)، در آزمایشگاه مرجع سیم و کابل پژوهشگاه نیرو به عنوان تنها مرجع تست این نوع کابل در کشور انجام شد.

 

گفتنی است این هادی ها به منظور افزایش ظرفیت توان تبادلی جزیره قشم با سرزمین اصلی در خط انتقال برق 230 کیلوولت دو مداره عبور از دریا تولید شده است که آزمون‌های نمونه اولیه در پژوهشگاه نیرو با موفقیت انجام شد.

نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.