وزارت نیرو, پژوهشگاه نیرو, مرکز آبانیرو, ابلاغ آیین نامه احراز صلاحیت سازندگان و تولید کنندگان
طراحی سایت
چهارشنبه 04 خرداد 1401

ابلاغ آیین‌نامه احراز صلاحیت سازندگان و تولیدکنندگان کالا و تجهیزات تخصصی صنعت تولید نیروی برق

ابلاغ آئین‌نامه" احراز صلاحيّت سازندگان و تولیدکنندگان کالا و تجهیزات تخصصی صنعت تولید نیروی برق"، گامی ارزشمند و موثّر در ارتقاء کیفیّت در صنعت تولید نیروی برق حرارتی محسوب می‌گردد.

ابلاغ آیین‌نامه احراز صلاحیت سازندگان و تولیدکنندگان کالا و تجهیزات تخصصی صنعت تولید نیروی برق
24 اردیبهشت 1401 09:34
صنعت برق به عنوان یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های کشور مأموریت دارد برق مورد نیاز مشترکین را با رعايت الزاماتی چون تأمین پايدار انرژی با حفظ مؤلفه‌های کیفیت، افزایش مستمر بهره‌وري از طريق بهبود و ارتقاءكيفي کالا و تجهیزات، ملاحظات زيست محيطي، بهداشت کار و ایمنی (HSE) و اقتصادی نمودن هزینه‌های تأمين انرژی برق تأمین نماید.
با عنایت به الزامات فوق‌الذكر، توجه دقیق به كيفيت كالا و تجهیزات مورد استفاده در صنعت برق ضروری است، تا برق كه كالایی حياتي و ارزشمند در سبد كالاي ملي است منطبق بر استانداردهاي روز دنيا به دست مصرف‌كنندگان برسد.
با توّجه به‌ضرورت و اهمیّت این‎‌موضوع، ابلاغ آئین‌نامه" احراز صلاحيّت سازندگان و تولیدکنندگان کالا و تجهیزات تخصصی صنعت تولید نیروی برق"، گامی ارزشمند و موثّر در ارتقاء کیفیّت در صنعت تولید نیروی برق حرارتی محسوب می‌گردد.
آئین‌نامه مذکور فرآیند ارزیابی صلاحیت سازندگان و تولیدکنندگان کالا و تجهیزات تخصصی صنعت تولید نیروی برق را تبیین نموده ‌است که با نظارت شورای تخصصی ارزیابی صلاحیّت تأمین‌کنندگان کالاها و تجهیزات صنعت تولید نیروی برق حرارتی و با پیگیری حوزه بازرسی و نظارت بر انجام استانداردهای صنعت برق در مرکز آزمون بازرسی و استاندارد نیرو(مرکز آبانیرو) به‌منظور شفاف‌سازي، تسهيل و رعايت استانداردها در تأمین‌كالا و تجهیزات، در دستورکار شورای مذکور قرار گرفت و تدوین گردید.
آئین‌نامه پس از طی مراحل تأیید، توسط مدیر عامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی به‌واحدهای ذی‌ربط شامل شرکت‌های‌ زیرمجموعه، سازندگان و تولیدکنندگان، مشاوران و پژوهشگاه‌نیرو ابلاغ گردید.

نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.