پژوهشگاه نیرو,افتتاح آزمایشگاه تست عملکردی شیرهای کنترلی,برق حرارتی, آبانیرو
طراحی سایت
دوشنبه 07 فروردین 1402

افتتاح آزمایشگاه آزمون‌های عملکردی شیرهای کنترلی

آزمایشگاه‌ آزمون‌های عملکردی شیرهای کنترلی، با حضور دکتر ضابط "رئیس پژوهشگاه نیرو" و مهندس محسن طرزطلب "مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی" در محل پژوهشگاه نیرو افتتاح شد.

افتتاح آزمایشگاه آزمون‌های عملکردی شیرهای کنترلی
05 دی 1400 09:21
این آزمایشگاه، اولین مرجع رسمی در کشور برای انجام آزمون‌های عملکردی شیرهای کنترلی می‌باشد که قابلیت ارائه خدمات به بخش‌های مختلف صنعت را دارا می‌باشد. در این آزمایشگاه می‌توان شیرهای کنترلی مختلف در اندازه‌های 1 الی 8 اینچ را با کلاس‌های مختلف فشاری ANSI300 الی ANSI2500 مورد آزمون قرارداد.
هر شرکت سازنده شیرهای کنترلی برای صحت طراحی شیر ساخته شده نیازمند استخراج منحنی عملکرد یا ضریب جریان شیر می‌باشد که این امر مستلزم آزمون‌های عملکردی شیر است که در این آزمایشگاه انجام آزمون‌های مذکور میسر می‌باشند. مشتریان بالقوه این آزمایشگاه شامل: صنایع نیروگاهی، صنعت‌نفت، صنعت‌پتروشیمی و سازندگان شیرهای کنترلی می‌باشند. طراحی این آزمایشگاه با همکاری پژوهشکده تولید نیرو و مرکز آزمون، بازرسی و استاندارد نیرو (مرکز آبانیرو) و با حمایت شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی صورت گرفته‌است.
پروژه مذکور در راستای طرح جامع نیازسنجی، اولویت‌بندی، طراحی، تجهیز، راه‌اندازی و توسعه آزمایشگاه‌های صنعت برق و انرژی در حوزه تخصصی تولید نیروی برق در مرکز آبانیرو صورت گرفته‌است که هدف آن ارتقاء و توسعه آزمایشگاه‌های حوزه تولید صنعت برق کشور می‌باشد.

نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.