طراحی سایت
چهارشنبه 07 خرداد 1399
EN

شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق در پژوهشگاه نیرو راه‌اندازی شد

با هدف هم‌افزایی توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور، شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق در پژوهشگاه نیرو راه اندازی شد.

شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق در پژوهشگاه نیرو راه‌اندازی شد
21 اسفند 1398 11:20

داور رضاخانی مدیر برنامه ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاههای صنعت برق و انرژی، از راه اندازی شبکه آزمایشگاههای صنعت برق خبر داد و گفت: شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق، پلتفرم به اشتراکگذاری دستگاه‌ها و ارایه خدمات آزمایشگاهی و حمایت از توسعه کمی و بهبود کیفی خدمات آزمایشگاهی در کشور خواهد بود که درکنار آن باشگاه مشتریان شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق، برای تسهیل در دریافت خدمات ایجاد شده است.
رضاخانی گفت: پایه و اساس پیشرفت و دست‌یابی به فناوری‌های جدید، انجام پژوهش‌های کاربردی، منظم و دارای برنامه است که این امر، دسترسی محققین به تجهیزات آزمایشگاهی پیشرفته و استاندارد را طلب می‌کند. در کشور ما با وجود سرمایه‌گذاری زیاد در خرید تجهیزات پیشرفته و ایجاد آزمایشگاه‌های مختلف، همواره، محققین با مشکل دسترسی به سرویس آزمایشگاهی مناسب مواجه بوده‌اند و تقاضا برای خرید تجهیزات جدید همیشه وجود داشته است.
وی گفت: یکی از راهکارهای اجرایی مدیریت این موضوع، ایجاد شبکه‌ای جامع از توانمندی‌های آزمایشگاه‌های صنعت برق کشور در حوزه فناوری‌های پیشرفته و راهبردی است.
وی ادامه داد: بهبود کیفی و افزایش کمی خدمات آزمایشگاهی در حوزه‌ صنعت برق و انرژی، تسهیل در دسترسی پژوهشگران و صنایع کشور به خدمات آزمایشگاهی، جمعآوری اطلاعات جامع در مورد تعداد و نوع تجهیزات آزمایشگاه‌های صنعت برق در سطح کشور (با هدف نیازسنجی صحیح برای توسعه توان آزمایشگاهی کشور)، ارتقای دانش فنی کارشناسان آزمایشگاه‌ها از طریق آموزش و به اشتراک‌گذاری تجارب، استانداردسازی فعالیت‌های آزمایشگاهی و ارایه خدمات با نتایج قابل اعتماد، کمک به تکمیل توانمندی‌های آزمایشگاهی مراکز عضو در راستای نیازهای کشور ، از جمله اهداف شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق است. شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق به منظور ارایه دستاوردها و همچنین ارایه توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور، فعالیت‌ها و برنامه‌های متنوعی را برنامهریزی کرده و اجرا خواهد نمود.
مدیر برنامه ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاههای صنعت برق و انرژی یادآورشد: دامنه پوشش این شبکه شامل آزمایشگاه‌های خدماتی، پژوهشی و آموزشی است. این شبکه علاوه ‌بر مراکز آزمایشگاهی زیرمجموعه سازمان‌های دولتی و وزارتخانه‌های مختلف، مراکز آزمایشگاهی بخش خصوصی را نیز در بر می‌گیرد. بخش‌های آزمایشگاهی وابسته به انواع مؤسسات تحقیقاتی و آموزش عالی اعم از دانشگاه، پژوهشگاه، مرکز تحقیقاتی و مواردی از این دست، می‌توانند در این شبکه عضو شده و فعالیت نمایند.
وی تصریح کرد: شبکه آزمایشگاه‌های صنعت برق با هدف هم‌افزایی توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور، با بیش از 250 دستگاه و تجهیزات آزمایشگاهی توسط دفتر برنامهریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاههای صنعت برق و انرژی، مرکز آزمون، بازرسی و استاندارد نیرو(آبانیرو)، به آدرس اینترنتی labsnet.abaniroo.ir آغاز به فعالیت نموده و برای علاقمندان موضوع قابل دسترسی می باشد.


نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.