طراحی سایت
ﺳﻪشنبه 04 آذر 1399
EN

برای نخستین بار در کشور؛ آزمون‌های استاندارد سیستم‌های قابل حمل خورشیدی ساخت داخل در پژوهشگاه نیرو انجام شد

در پی ماموریت ویژه ریاست جمهوری به وزارت نیرو مبنی بر استفاده از فناوری‌های نوین در برق رسانی به عشایر کوچ‌رو، برق رسانی به 64 هزار خانوار عشایر فاقد برق در دستور کار مجری طرح برق رسانی روستایی شرکت توانیر قرار گرفت.

برای نخستین بار در کشور؛  آزمون‌های استاندارد سیستم‌های قابل حمل خورشیدی ساخت داخل در پژوهشگاه نیرو انجام شد
30 دی 1398 16:29

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه نیرو به نقل از دفتر برنامه‌ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاه‌های صنعت برق و انرژی (مرکز آزمون، بازرسی و استاندارد نیرو (آبانیرو))، برای نخستین بار در کشور آزمون‌های صدور تاییدیه مطابقت با استاندارد سیستم‌های قابل حمل خورشیدی ساخت داخل ویژه برق رسانی به عشایر به مدت سه روز در آزمایشگاه مرجع پژوهشگاه نیرو انجام شد.
در ادامه در پی تدوین دستورالعمل اجرایی سیستم‌های قابل حمل خورشیدی و فراخوان جهت ساخت سیستم‌های مذکور از سوی تولیدکنندگان داخل طی دوسال گذشته، با همکاری دفتر برنامه‌ریزی و تایید صلاحیت آزمایشگاه‌های صنعت برق و انرژی مرکز آزمون، بازرسی و استاندارد پژوهشگاه نیرو (آبانیرو) و در حضور کارشناسان طرح جامع آزمایشگاه‌های حوزه تخصصی انرژی‌های تجدیدپذیر این دفتر، نخستین مرحله فرایند آزمون دستگاه‌های ساخته شده توسط شرکت‌های داخلی انجام شد.
گفتنی است شرکت‌های سازنده پس از اخذ تاییدیه مطابقت با استانداردهای تولید امکان حضور در مناقصات دفتر برق‌رسانی روستایی شرکت توانیر را خواهند داشت.

نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.