طراحی سایت
پنجشنبه 23 مرداد 1399
EN

تدوین ره نگاشت، ضرورت ارتقاء توانمندی کشور درحوزه حقوق انرژی

دکتر قاضی زاده گفت: تدوین یک ره نگاشت برای ارتقاء توانمندی کشور در حوزه حقوق انرژی ضروری است.

تدوین ره نگاشت، ضرورت ارتقاء توانمندی کشور درحوزه حقوق انرژی
11 آذر 1398 11:24

قاضی زاده رئیس پژوهشگاه نیرو در همایش ملی حل وفصل اختلافات در صنعت انرژی با اشاره به ضعف ساختاری در حوزه حقوق انرژی گفت: وقتی در یک موضوعی ره نگاشت نداریم، با یک اتفاق ممکن است همه چیز به هم بخورد. اما اگر برنامه و ره نگاشتی داشته باشیم، اتفاقی اگر بیفتد سراغ راه جایگزین و اصلاح این برنامه می رویم و متوقف نمی‌شویم.
وی افزود: در دو حوزه نرم حقوق و علوم اجتماعی ، با وجود اینکه ما جمعیت قابل ملاحظه ای از متخصصان را در این حوزه‌ها داریم، کمتر به ارتقاء و توانمند سازی ساختاری توجه شده است . برای توانمندی در مقیاس جهانی، ضروری است که نحوه برخورد با موضوع را تغییر دهیم. حقوقی‌های ما بایدطرح ریزی کنند تا اولا کمتر با مشکلات حقوقی روبرو شویم و اگر روبرو شدیم توانمندی کافی برای مواجه با آن را داشته باشیم. مانیازمند خبرگانی هستیم که در حوزه حقوق انرژی ، بتوانند مباحث پیچیده و سخت را کمک کار باشند.
وی ادامه داد: داشتن خبرگان طراز جهانی از یک مسیر اتفاقی میسر نمی‌شود. باید برای این موضوع طرح ریزی داشت و دستیابی به چنین توانمندی ای ضرورتا یک ره نگاشت باید داشته باشد و ما در حوزه حقوق انرژی نیازمند چنین برنامه و ره نگاشتی هستیم.
رئیس پژوهشگاه نیرو اظهار داشت: باتوجه به اینکه تحقق این ره نگاشت ابعادی همچون داشتن خبرگان طراز اول جهانی، ایجاد شبکه دانش و تبادل سازمان یافته تجربیات و مهمتر از همه انباشت تجربه و دانش در کشور را محقق خواهد کرد، پژوهشگاه نیرو آمادگی دارد تا در این زمینه همکاری لازم را به عمل آمد.
قاضی زاده تصریح کرد: ما نیازمند موسسات تخصصی حقوقی هستیم، یک ساختار منسجم که مباحث فقهی مرتبط با حوزه انرژی را پوشش دهد. انجمن علمی حقوق انرژی می‌تواند در این زمینه ایفای نقش موثرتری داشته باشد و نسبت به انسجام این حرکت‌ها که به صورت منفرد و با تلاش‌های متفاوتی انجام می‌شود اقدام نماید.

نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.