طراحی سایت
دوشنبه 07 فروردین 1402

راه‌اندازی سومین مرکز رشد پژوهشگاه نیرو در یزد

مرکز توسعه فناوری صنعت برق و انرژی استان یزد به‌عنوان سومین مرکز رشد پژوهشگاه نیرو و وابسته به وزارت نیرو تا پایان تابستان 96 به بهره‌برداری می‌رسد.

راه‌اندازی سومین مرکز رشد پژوهشگاه نیرو در یزد
30 خرداد 1396 11:35

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه نیرو؛ «امیر شریف‌یزدی» مجری طرح پژوهش‌های خورشیدی شرکت برق منطقه‌ای یزد گفت: مرکز توسعه فناوری‌های صنعت برق و انرژی وابسته به پژوهشگاه نیرو با ارائه خدمات حمایتی به شرکت‌ها و واحدهای فناور مستقر در مرکز، از ایجاد و توسعه کسب‌ وکارهای دانش‌بنیان و فناورانه در صنعت برق و انرژی پشتیبانی می‌کند. این مرکز در نظر دارد در سطح کشور تعداد محدودی از شرکت‌های دارای فناوری در حوزه صنعت برق و انرژی را از طریق فراخوان عمومی پذیرش کند.

 محورهای پیشنهادی کشوری این فراخوان، افزایش بهره‌وری و کاهش تهدیدهای زیست‌محیطی، شبکه‌های هوشمند برق، کنترل و مدیریت شبکه انتقال و توزیع، انرژی‌های تجدیدپذیر و مدیریت بحران است .

شریف یزدی اضافه کرد: در مرکز یزد تمرکز بر فعالیت‌های پسیو و خورشیدی است و فناوری‌های کم‌هزینه ‏و اشتغال‌زا و سازگار با طبیعی‌ترین انواع انرژی و با کمترین دستکاری در طبیعت، از اولویت برخوردار خواهند بود .

ایشان با اشاره به این‌ که خدمات قابل ‌ارائه از سوی پژوهشگاه نیرو، حضور در شبکه‌های تخصصی فناوری، معرفی به صندوق‌های حمایتی و مالی، خدمات تخصصی و آزمایشگاهی و خدمات مشاوره‌ای است، گفت: متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر و تکمیل فرم‌های مربوطه به منظور استفاده از این شرایط ویژه می‌توانند به پایگاه اینترنتی مرکز توسعه فناوری صنعت برق و انرژی به آدرس www.eptp.ir  مراجعه کنند .

نظرات ارسال شده

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.