طراحی سایت
شنبه 27 دی 1399
EN

استفاده از فناوری‌های نوین راه گشای مقابله با کاهش ریزگردها

استفاده از فناوری‌های نوین راه گشای مقابله با کاهش ریزگردها
10 اردیبهشت 1396 04:44

معاون پژوهشی پژوهشگاه نیرو با تاکید براینکه نه تنها در رابطه با مسئله ریزگردها بلکه در تمامی عرصه صنعت برق نیازمند بکارگیری فناوریهای نوین هستیم  گفت: بکارگیری فناوری نوین ارائه کننده راه حل‌هایی است که ما را به سمت استفاده بهتر و بهره وری بالاتر از تجهیزات راهنمایی می‌کند و نهایتا باعث کاهش هزینه ها و زیانهای احتمالی می شود.

 

گئورگ قره‌پتیان معاون پژوهشی پژوهشگاه نیرو در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی پژوهشگاه نیرو  در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه پژوهشگاه نیرو پنجمین کنفرانس نانو در حوزه برق و انرژی را برگزار می کند، مسئولان بایستی چه برنامه هایی را در اولویت کاری خود قرار دهند تا بتوانیم نتیجه مثبتی از این کنفرانس داشته باشیم گفت: بهترین گزینه این است  که کمیته های علمی قبل از برگزاری کنفرانس به تعیین ارائه محورهای کنفرانس در جهت منافع ملی و جنبه های کاربردی اقدام نمایند یعنی محورهای کنفرانس را طوری تنظیم کنند که برای شرکت‌کنندگان و ارائه دهندگان مقالات مفید باشد.

 

قره پتیان تصریح کرد: همچنین برگزار کنندگان سمینارها می توانند در برنامه آتی، برنامه های خاصی را در جهت تشویق و تسهیل شرکت‌کنندگان خاص ومتخصصین قرار دهند که آنها را به سمت کنفرانس جذب نمایند.

 

وی در پاسخ به این سوال که برای مقابله با ریزگردها در مناطق جنوب کشور چه کارهایی را باید انجام داد افزود: در این رابطه باید بگوییم برگزاری این  کنفرانس یک نمونه است که خود می تواند نشان دهنده این موضوع باشد که یک کنفرانس چقدر می تواند مفید و کاربردی باشد بدینوسیله محقیقین داخلی و خارجی با جزئیات موضوع و مشکلات آشنا می شوند و نسبت به ارائه راه حل‌های لازم اقدام می‌نمایند. در مورد ریزگردها هم همین مسئله صادق است ما می توانیم در کنفرانس به جزئیات و ارائه راهکارهای اساسی برای مقابله با ریزگردها اقدام کنیم و از نکته نظرات متخصصین استفاده نمایم.

 

معاون پژوهشی پژوهشگاه نیرو تاکید کرد: ما نه تنها در رابطه با مسئله ریزگردها بلکه در تمامی عرصه صنعت برق نیازمند بکارگیری فناوریهای نوین هستیم دلیلش این است که بکارگیری فناوری نوین ارائه کننده راه حلهایی است که ما را به سمت استفاده بهتر و با بهره وری بالاتر از تجهیزات راهنمایی می کند نهایتا باعث کاهش هزینه ها و زیانهای احتمالی می شود.

 

وی در پاسخ به این سوال که آلمان چگونه می تواند در این زمینه کمک کند اظهار کرد:از آنجا که آلمان کشوری است که در صنعت برق جزء پیشگامان در سطح دنیا به حساب می آید بنابراین آلمان می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌ها برای ما باشد و با تجاربی که محقیقن، مشاورین و پیمانکاران آلمانی در این رابطه دارند بهترین گزینه ها را به ما ارائه بدهند. ما نیازمند این تجارب هستیم چونکه ضرورت ندارد که راه رفته را دوباره طی کنیم ما باید از تجارب دیگران به بهترین نحو استفاده کنیم.

 

قره پتیان تاکید کرد: یکی از آفت هایی که کنفرانس‌ها را در ایران تهدید می کند این است که برگزارکنندگان کنفرانس بعد از برگزاری، آن را به حیطه فراموشی می سپارند. باید گفت پس از برگزاری کنفرانس بهترین راه این است که گروههای تخصصی جمع شوند و مقالات و مطالب ارائه شده در طول کنفرانس را بررسی کنند و گروههای کاری و تخصصی خاص تشکیل دهند و هر کارگروه تخصصی مطالبی مهم را دنبال کند. در واقع کاری که قرار است به عنوان پل ارتباطی انجام شود فقط منوط به برگزاری دو سه روز کنفرانس نباشد. ایجاد ارتباط بین محقیقینی که در کنفرانس شرکت می کنند باعث می‌شود مطالب و مواردی که در کنفرانس سال آینده قراراست برگزار شود با پختگی بیشتر و بهتری ارائه شود و این باعث می شود که طبیعتا در پپشرفت امور نهایت استفاده را از برگزاری کنفرانس‌ها داشته باشیم.

نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.