طراحی سایت
ﺳﻪشنبه 17 تیر 1399
EN

با توجه به نیاز پروژه های تحقیقاتی و صنعت برق به انجام آزمون‌های مربوط به آب، پساب، رسوب، مواد شیمیایی، رزین‌ها و ... و همچنین لزوم بررسی‌های باكتریولوژیك آب و پساب آزمایشگاه آب و بخار و تجزیه دستگاهی تأسیس گردیده است. در این آزمیشگاه آزمونها برطبق استانداردهای ملی و بین‌المللی انجام و راه حل‌های اصلاحی در موارد مربوطه ارائه می‌گردد.

 

آدرس پست الکترونیکی : Reflab@nri.ac.ir
تلفن: (داخلی ٤١٧٠ - ٤١٥٩) ٨٨٠٧٩٤٠٠

دامنه فعالیت

دامنه فعالیت این آزمایشگاه شامل: آزمون های فیزیكی و شیمیایی آب، پساب، رسوبات و لجن، آزمون فیزیكی– شیمیایی و خورندگی ضدیخ، بررسی مواد مضر در محصولات پلیمری، كنترل كیفیت مواد شیمیایی بر اساس استاندارد های ملی ایران، آزمون های فیزیكی و شیمیایی ذغال سنگ می‌باشد.

گواهی نامه‌های اخذ شده

  • گواهينامه تاييد صلاحيت آزمايشگاه از موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتی ايران به شماره ٥٩٥
  • گواهينامه آزمايشگاه معتمد سازمان حفاظت محيط زيست
  • در حال اخذ گواهينامه استاندارد ISO/IEC 17025 از موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتی ايران

تجهیزات

در این آزمایشگاه تجهیزات مختلف مربوط به روشهای شیمیایی تر از جمله آنالیز عنصری، تیتراسیون، كروماتوگرافی و ... و همچنین تجهیزات مربوط به بررسی وضعیت باكتریولوژیك آب و پساب وجود دارد.

مواد مورد آزمون

مواردیكه در این آزمایشگاه، مورد آزمون قرار می‌گیرند شامل انواع آب (خام، خنك‌كن، آشامیدنی و ... )، انواع پساب (بهداشتی و صنعتی)، لجن، انواع رسوب (رسوبات داخل و خارج لوله‌های بویلر، رسوبات محفظه احتراق، رسوبات روی پره‌های توربین، رسوبات فیلترهاوس و ...)، مواد شیمیایی، رزین‌های مبادله كننده یونی، نمونه‌های پلیمری از نقطه نظر مواد مضر، ضد یخ، ذغال سنگ و ... می‌باشد.

ساير خدمات قابل انجام

این آزمایشگاه همچنین آمادگی انجام خدمات مشاور‌ه‌ای در زمینه‌های مرتبط با آب، پساب‌های صنعتی و بهداشتی، مواد شیمیایی مورد مصرف در سیكل آب و بخار و كنترل تولیدات داخلی را نیز دارد.
با توجه به اینكه این آزمایشگاه دارای گواهینامه تائید صلاحیت از مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران می‌باشد لذا تولیدكنندگان ضدیخ، كربنات سدیم، نمك طعام، اسید كلریدریك، اسید سولفوریك، آب باطری، اسید باطری، كلرورفریك جهت تمدید پروانه استاندارد می‌توانند از خدمات این آزمایشگاه بهره‌مند گردند.