طراحی سایت
دوشنبه 02 اردیبهشت 1398
EN

راه اندازی ميز پذيرش شركت‌های دانش بنيان توسط صندوق نوآوری و شكوفايی

به منظور حمایت از شرکت‌های دانش بنیان، در حاشیه سی و سومین کنفرانس برق و ششمین دوره کنفرانس فناوری نانو در صنعت برق و با همکاری پژوهشگاه نیرو، میز پذیرش شرکت‌های دانش بنیان توسط صندوق نوآوری و شکوفایی راه اندازی شد.

راه اندازی ميز پذيرش شركت‌های دانش بنيان توسط صندوق نوآوری و شكوفايی
02 آبان 1397 12:43

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه نیرو به نقل پايگاه خبری توانير، درهمين خصوص مديربازاريابی و پذيرش صندوق نوآوری و شكوفايی رياست جمهوری گفت: اين ميز به منظورتسهيل وسرعت بخشيدن در مشاوره و راه اندازی شركت‌های دانش بنيان، به صورت موقت، در حاشيه اين كنفرانس تشكيل شده است.
مهندس اسماعيل ياری با بيان اين كه صندوق نوآوری وشكوفايی براساس قانون مصوب مجلس صرفا به منظور حمايت ازاقتصاد انش بنيان و شرکت‌های دانش بنيان، فعاليت خود را از سال 92 شروع كرد.
ياری ادامه داد: كارگروه شركت‌های دانش بنيان در نهاد رياست جمهوری مستقر است.
وی با اشاره به اين كه در اين كارگروه، شركت‌های متقاضی را جهت دانش بنيان شدن ارزيابی می‌كند، خاطرنشان كرد: نتايج اين ارزيابي در 4 دسته، شركت‌های دانش بنيان نوپا ( يك و دو ) و توليدی(يك و دو) تقسيم می‌شوند.
ياری اضافه كرد: شركت‌های دانش بنيان نوع يك مشمول معافيت‌های مالياتی و گمركی می‌شوند اما شركت‌های دانش بنيان نوع دو از اين معافيت‌ها محرومند ولی می‌توانند از تسهيلات صندوق كه مشمول همه دانش بنيان‌ها می‌شود، بهره مند شوند.
وی در عين حال از همه دانش بنيان‌ها و متقاضيان كه تمايل به همكاری با صندوق دارند، جهت حضور در اين ميز پذيرش دعوت كرد و خاطرنشان ساخت: در جلسه ميز پذيرش در مدت زمان يك ساعت، با توان اجرايی، سوابق، محصول نهايی شركت‌ها و... آشنا می‌شويم و متناسب با نوع پروژه از بين 22 خدمتی كه صندوق ارائه می‌دهد، خدماتي برای شركت متقاضی دانش بنيان تعريف می‌شود.
وی تسهيلات قرض الحسنه جهت نمونه سازی محصول دانش بنيان و ثبت اختراع، اخذ گواهينامه‌‌های بين المللی(ce) و... را از جمله خدمات صندوق به دانش بنيان‌ها برشمرد و گفت: همچنين تسهيلات سرمايه در گردش جهت توليد و تكثير محصول دانش بنيان و تسهيلات سرمايه ثابت جهت احداث خطوط توليد، تجهيز كارگاه و تامين ماشين آلات، خدمات صدور ضمانت نامه هاي بانكي اعم از شركت در مناقصه يا دريافت پيش پرداخت، حسن انجام كار و... مورد نياز هم از ديگر تسهيلاتی است كه صندوق نوآوري و شكوفايی در اختيار دانش بنيان ها قرار می‌‌دهد.
مديربازاريابی و پذيرش صندوق نوآوری و شكوفايی ریاست جمهوری اظهار داشت : در صورتی كه در هر استان 10 شركت متقاضی وجود داشته باشد، صندوق می‌تواند ساختمانی را در همان استان خريداری ودر اختيار آنها قرار دهد.
ياری گفت: تاكنون در تهران 5 ساختمان و در تبريز يك ساختمان خريداری و در اختيار شركت‌ها قرار گرفته است و در همين راستا در كرمان و خراسان رضوی نيز شناسايی و خريد ساختمان در دست انجام است.
وی تصريح كرد: چنانچه يك شركت دانش بنيان دارای طرح توجيهی با شاخص‌های اقتصادی قابل توجه باشد و ازعهده تامين تضامين برنيايد و تمايلی به دريافت تسهيلات نداشته باشد صندوق پيشنهاد مشاركت و سرمايه گذاری می‌دهد كه حداكثر تا 40 درصد سهام شركت جديدالتاسيس را، با پرداخت تسهيلات مورد نياز اجرای طرح، در اختيار می‌گيرد.

نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.