طراحی سایت
دوشنبه 29 دی 1399
EN

پروژه ساز و کاری "زیست بوم نوآوری نیرو" به بهره برداری رسید

پروژه ساز و کاری "زیست بوم نوآوری نیرو" به‌عنوان بسترساز تسریع پیشرفت صنعت آب و برق با حضور وزیر نیرو و همزمان با برگزاری جشنواره پژوهش و فناوری وزارت نیرو در پژوهشگاه نیرو، در قالب هفته سی و پنجم پویش هرهفته_الف_ب_ایران رونمایی شد.

پروژه ساز و کاری "زیست بوم نوآوری نیرو" به بهره برداری رسید
17 دی 1399 16:50

همزمان با رونمایی از این طرح، علیرضا ولیان با ارائه گزارشی از جزئیات طرح مذکور گفت: اهمیت علم، فناوری و نوآوری در جهان کنونی به حدی است که تمام دستگاه‌های صنعتی و خدماتی کشور ملزم هستند با نگاه نوآورانه به عرصه خدمات‌دهی ورود پیدا کنند.
در این راستا، وزارت نیرو سعی می‌کند تا به عنوان سازمانی که دو خدمت اساسی آب و برق را به آحاد جامعه ارائه می‌دهد؛ به مفهوم پیشرفته زیست‌بوم نوآوری به‌عنوان آخرین نسل مدیریت کلان نوآوری پرداخته و این رویکرد جدید را سرلوحه نظام پژوهش و فناوری خود قرار دهد تا بتواند بستری توانمندساز برای تعامل بین همه بازیگران فعال عرصه پژوهش، فناوری و نوآوری در صنعت آب و برق ایجاد کند.
بر این اساس، یکی از دستاورد‌های این رویکرد، باعث ارتقای کیفیت خدمات پایدار در وزارت نیرو و رشد همه جانبه بازیگران درگیر در حوزه زیست بوم خواهد شد.
این گزارش می‌افزاید، از دیگر کارکرد‌های آن تکامل تدریجی عناصر و بازیگران حوزه پژوهش و فناوری صنعت آب و برق کشور خواهد بود که این امر خود موجب هم‌افزایی و تعاملات توانمندساز نقش آفرینان فناوری و نوآوری کشور می‌شود.
بر این اساس، بازیگران عرصه پژوهش و فناوری در صنعت آب و برق فعالیت‌های بسیاری انجام داده‌اند، اما رویکرد زیست بوم نوآوری نیرو تعاملات آن‌ها با یکدیگر و ارتباطات برون سازمانی و فرابخشی را ارتقا و بهبود بخشیده و ارزش افزوده بیشتری را برای جامعه به ارمغان خواهد آورد.
این گزارش حاکی است، نقش و جایگاه نوآوری به‌عنوان موتور محرک رشد و توسعه اقتصادی در کشور‌های مختلف بر فعالان مختلف اقتصادی در ساختار حاکمیتی و بازیگران بخش خصوصی واضح است.
پیشخوان زیست بوم نوآوری نیرو از طریق آدرس nie.moe.gov.ir برای عموم نوآوران و فناوران کشور قابل دسترس بوده و اخبار تکمیلی و خدمات قابل ارائه به طیف وسیع بازیگران نیز از همین درگاه و دبیرخانه زیست بوم نوآوری نیرو ارائه می‌شود.

نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.