طراحی سایت
شنبه 15 بهمن 1401

ارسال لایحه تولید برق از پسماند به مجلس

ارسال لایحه تولید برق از پسماند به مجلس
26 فروردین 1397 11:25

عضو کمیسیون انرژی مجلس از ارسال لایحه دولت به مجلس جهت بررسی تولید برق از پسماند و افزودن مبلغی به قبض برق شهروندان تحت عنوان پسماند خبر داد.
احمد مرادی اظهار کرد: به تازگی دولت لایحه‌ای مبنی بر اینکه با همکاری شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و وزارت کشور، پسماند زباله‌ها ساماندهی و به برق تبدیل شود را به مجلس ارسال نموده‌ است.
وی افزود: این لایحه تقدیم مجلس شده‌ است که اگر اجرایی بشود اقدامی زیست‌محیطی می‌باشد اما بنا به درخواست دولت قرار بر این شده‌است که مبلغی هم به‌عنوان پسماند زباله به قبض برق شهروندان افزوده شود که نمایندگان مجلس با این بند مخالفت کرده‌اند چرا که بر این اعتقادیم که نباید فشار بیشتری بر مردم وارد شود.
عضو کمیسیون انرژی مجلس، گفت: در کشور پیشرفته‌ای مثل آلمان در حال حاضر بیش از 8 هزار مگاوات برق از زباله‌های شهری تولید می‌شود، دیگر زمان آن رسیده که ما هم دراین زمینه وارد عمل شده و با ساز و کارهایی زیست‌محیطی و استانداردهای جهانی از پسماند زباله‌ها به تولید انرژی بپردازیم.
نماینده مردم بندرعباس در مجلس با اشاره به اینکه از هر یکصد تن زباله یک مگاوات برق تولید می‌شود، گفت: اگر هر شهروند روزانه 600 الی 700 گرم زباله تولید کند و این زباله‌ها به برق تبدیل شود به رقم قابل توجهی در تولید برق در کشور خواهیم رسید که این میزان می‌تواند بسیاری از مشکلات حوزه انرژی را رفع نماید.

نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.