طراحی سایت
یکشنبه 10 اسفند 1399
EN

کلییرفلو در حال ساخت نیروگاه‌های جدید بیوگاز در اسکاتلند می‌باشد

کلییرفلو در حال ساخت نیروگاه‌های جدید بیوگاز در اسکاتلند می‌باشد
15 بهمن 1396 10:28

کلییرفلو یک شرکت انگلیسی تأمین‌کننده واحدهای بیوگاز در محل برای بخش مواد غذایی و آشامیدنی می‌باشد که کار خود را بر روی آخرین واحد تقطیر خود برای Inver Housr در Balmenach در روستای Speyside آغاز کرده است. واحد تقطیر Balmenach که حدود 200 سال قدمت دارد اخیراً یک بویلر زیست‌توده نصب كرده است. زمانیكه پروژه بیوگاز در اوایل سال 2018 به اتمام برسد انتظار می‌رود این واحد یکی از کم آلاینده‌ترین واحدهای تقطیر در اسكاتلند باشد.
کلییرفلو دو واحد در سایت‌های تقطیر در اسکاتلند نصب کرده است و چند واحد دیگر در دست طراحی است. پروژهBalmenach کوچکترین هاضم است که تا به امروز توسط شرکت ساخته شده است. این نشان می‌دهد که فناوری در مقیاس‌های مختلف امکان‌پذیر است.
پروژهBalmenach حدود 130 مترمکعب در روز محصولات جانبی تولید شده با ویسکی را فرآوری خواهد کرد. بیش از 2000 مترمکعب در روز بیوگاز به موتور CHP وارد می‌شود و 200 کیلووات برق و 230 کیلووات حرارت تولید خواهد کرد که در راه‌اندازی سایت تقطیر استفاده می‌شود.
ادغام این واحد با بویلر زیست توده که حرارت تجدیدپذیر را به واحد تقطیر ارائه می‌کند، پروژهBalmenach را به یکی از کارآمدترین سایت‌های تقطیر در زمینه انرژی در اسکاتلند تبدیل می‌کند.
علاوه بر انرژی پاک، خروجی دیگر این واحد آب تصفیه شده است که مواد جامد زیستی غنی از مواد مغذی آن به عنوان کود برای مزارع جو استفاده می‌شود.
تمایل دولت اسکاتلند برای سرمایه‌گذاری در تولید انرژی پاک، به تحریک علاقه به بیوگاز در کارخانه‌های تولید موادغذایی و نوشیدنی که انرژی بالایی نیاز دارند کمک کرده است. مزایای واحدهای هضم بیهوازی عبارتند از، کاهش مصرف سوخت فسیلی، کاهش مصرف انرژی، کاهش انتشار کربن و ارائه بازده جذاب سرمایه‌گذاری.

نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.