طراحی سایت
دوشنبه 30 فروردین 1400
EN

آغاز به کار اولین مدرسه بین المللی تابستانه ماشین‌های الکتریکی

اولین مدرسه بین المللی تابستانه ماشینهای الکتریکی به همت گروه پژوهشی ماشین‌های الکتریکی دوار پژوهشگاه نیرو صبح امروز (سه شنبه) آغاز به کار کرد.

آغاز به کار اولین مدرسه بین المللی تابستانه ماشین‌های الکتریکی
14 شهریور 1396 14:06

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه نیرو؛ در افتتاحیه این مراسم دکتر کبیری قائم مقام رئیس پژوهشگاه نیرو، ضمن اشاره به ضرورت توجه به ماشین‌های الکتریکی و بازده آنها، بر اهمیت برگزاری مدارس تابستانه و نشر دانش از این طریق اشاره نمودند. در ادامه معرفی کلی فعالیت‌های پژوهشگاه نیرو توسط خانم رهبری رئیس دفتر امور بین الملل پژوهشگاه و معرفی گروه ماشین‌های الکتریکی دوار پژوهشگاه در خصوص محورهای فعالیت گروه ماشین‌های الکتریکی همانند مدل کردن و طراحی ماشین‌های الکتریکی، استخراج پارامترهای مختلف دینامیکی، مانیتورینگ وضعیت ماشین‌‌های الکتریکی ولتاژهای متوسط و بالاو همچنین اهداف استراتژیک گروه مانند کاهش مصرف انرژی این ماشین‌ها، کاهش قیمت ماشین‌های الکتریکی با حس استانداردهای مربوط به کیفیت آنها، افزایش بازده ماشین‌های الکتریکی از طریق روش‌های مختلف بیان گردید.
در این مراسم صادق واعظ زاده استاد گروه قدرت دانشکده مهندسی برق دانشگاه تهران به عنوان اولین سخنران مدرسه تابستانه به ارائه آمار و ارقام در خصوص مصرف انرژی ماشین‌های الکتریکی پرداختند. وی با اشاره به اینکه موتورهای الکتریکی به عنوان محرک اصلی چرخ صنعت، به طور کلی 46 درصد از تقاضای انرژی را به خود اختصاص داده‌اند، عنوان نمودند این موتورها به تنهایی حدود نیمی از مصرف برق را بر عهده دارند که این مصرف زیاد سوخت‌های کربنی، همراه با آلودگی خواهد بود و با توجه به این مطلب موتورهای الکتریکی بزرگترین منشا آلودگی هم هستند. ایشان سپس به بررسی این موارد در موضوع اصلی سخنرانی تحت عنوان کنترل ذخیره انرژی در مورتورهای الکتریکی پرداختند. هم اکنون این سخنرانی در حال انجام می باشد.
شایان ذکر است؛ پنل ارائه بسته‌های حمایتی پژوهشگاه نیرو از مراکز پژوهشی و طرح‌های فناورانه دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان نیز با سخنرانی مهندس آقایی معاون مدیر دفتر تجاری سازی و اکتساب فناوری پژوهشگاه نیرو همزمان با برگزاری این مدرسه تابستانه و ارائه سخنرانان، در حال برگزاری می باشد.
گفتنی است اولین مدرسه تابستانه بین المللی ماشین‌های الکتریکی طی سه روز 14 تا 16 شهریور ماه ادامه خواهد داشت و مدرسین به ارائه سخنرانی و پاسخگویی به پرسش‌های حاضران خواهند پرداخت.


 

 

 

نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.