طراحی سایت
دوشنبه 30 فروردین 1400
EN

اولین مدرسه بین المللی تابستانه ماشین‌های الکتریکی پربازده

اولین مدرسه بین المللی تابستانه ماشین‌های الکتریکی پربازده با هدف آشنابی متخصصان این حوزه با فناوری‌های نوین و دستاوردهای جدید در عرصه ماشین‌های الکتریکی طی روزهای 14 تا 16 شهریور ماه در محل پژوهشگاه نیرو برگزار می‌گردد.

اولین مدرسه بین المللی تابستانه ماشین‌های الکتریکی پربازده
11 شهریور 1396 12:02
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه نیرو؛ اولین مدرسه بین المللی تابستانه ماشین‌های الکتریکی پربازده و مدل‌سازی و تحلیل حرارتی ماشین‌های الکتریکی، با توجه به نیاز جدی در خصوص ارتقاء فناوری‌های موتورهای الکتریکی مورد استفاده در تجهیزات مختلف و با هدف آشنایی متخصصان این عرصه با فناوری‌های نوین برگزار می‌گردد.
براساس این گزارش، در روزهای برگزاری این مدرسه‌ی تابستانه، اساتید برجسته از دانشگاه‌های تهران، پلی تکنیک میلان (ایتالیا) و کنکوردیا (کانادا)، به آموزش و ارائه فناوری‌های روز دنیا و دستاوردهای نوین در عرصه ماشین‌های الکتریکی و ارتقاء فناوری آن خواهند پرداخت.
موتورهای الکتريکی در حدود 60 درصد از انرژی الکتريکی مصرفی در بخش صنعت و در حدود 40 درصد کل انرژی الکتريکی توليدی در کشور را مصرف می‌نمايند و بزرگترين مصرف کننده انرژی الکتريکی هستند. براساس این ارقام ارتقاء فناوری مورتورهای الکتریکی مورد استفاده در تجهیزات مختلف، بهره برداری و نگهداری آنها نیازمند توجه جدی می‌باشد. بر همین اساس مدرسه تابستانی با موضوع " ماشين‌های الکتريکی پربازده و مدل‌سازی و تحليل حرارتی ماشين‌های الکتريکی" جهت یاری متخصصان و علاقمندان این عرصه با عناوینی چون صرفه‌جويی انرژی در موتورهای الکتريکی، مدل‌سازی و تحليل حرارتی ماشين‌های الکتريکی، تخمين بازدهی موتورهای القايی، ماشين‌های الکتريکی پيشرفته در کاربردهای حمل و نقل، برگزار و با حضور خبرگان این صنعت، از دانشگاه‌‌های کشور، وزارت صنعت معدن و تجارت، سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی (ساتبا)، بنیاد ملی نخبگان و شرکت‌های تولید کننده ماشین‌های الکتریکی، چالش‌های اصلی این صنعت در حوزه ارتباط بخش پژوهش و صنایع کشور و همچنین توسعه کاربرد انواع فناوری‌های موتورهای الکتریکی پربازده و راهکارهای مقابله با آنها بررسی می‌شود.
شایان ذکر است، همزمان با برگزاری این مدرسه، گردهمایی متخصصان دانشگاهی و فعالان صنعتی در حوزه ماشین‌های الکتریکی نیز برگزار می‌شود. در این گردهمایی بسته‌های حمایتی پژوهشگاه نیرو از مراکز پژوهشی و طرح‌های فناورانه دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان تشریح می‌شود.
علاقمندان برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به سایت مدرسه تابستانی با آدرس www.emg-summerschool.nri.ac.ir مراجعه فرمایید.

نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.