طراحی سایت
دوشنبه 29 دی 1399
EN

نشست تخصصی بررسی و تبیین نرخ خرید برق تجدید‌پذیر در پژوهشگاه نیرو برگزار گردید.

هدف از برگزاری این نشست بررسی و تبیین چگونگی قیمت گذاری نرخ خرید برق تجدیدپذیر و روند انجام و مشکلات موجود در این زمینه می باشد.

نشست تخصصی بررسی و تبیین نرخ خرید برق تجدید‌پذیر در پژوهشگاه نیرو برگزار گردید.
26 خرداد 1395 15:35
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه نیرو، نشست تخصصی بررسی و تبیین نرخ خرید برق تجدید پذیر با حضور آقای دکتر صادق زاده رئیس سازمان انرژی های نو ایران (سانا)، آقای مهندس محمد نژاد معاون برنامه ریزی سازمان انرژی های نو ایران (سانا)، آقای دکتر لطیف رئیس مرکز توسعه فناوری صنعت برق و انرژی (مرکز رشد پژوهشگاه نیرو)، آقای مهندس ولیان معاون فناوری مرکز رشد و مدیران عامل شرکتهای خصوصی انرژی دانا، نیان الکترونیک، مهاب قدس، تدبیر سلامت در پژوهشگاه نیرو برگزار گردید .
بنابراین گزارش، هدف از برگزاری این نشست بررسی و تبیین چگونگی قیمت گذاری نرخ خرید برق تجدیدپذیر و روند انجام و مشکلات موجود در این زمینه می باشد.
در این نشست دکتر صادق زاده رئیس سازمان انرژی های نو ایران (سانا) ، ضمن تبیین چگونگی قیمت گذاری نرخ خرید برق تجدیدپذیر ، به روند انجام و مشکلات موجود اشاره و خواستار همکاری هرچه بیشتر بخش خصوصی در این زمینه شدند.
در این جلسه با توجه به کاهش نرخ خرید برق تجدید پذیر در سال 1395، چهار مدل نیروگاه بادی، خورشیدی، برقابی و زیست توده از منظر توجیه اقتصادی بررسی و در مورد مشکلات و موانع موجود در زمینه ی راه اندازی و بهره برداری یک نیروگاه تجدید پذیر و موانع اخذ تسهیلات بحث و تبادل نظر گردید، بررسی اثرات نرخ جدید در جذب سرمایه گذاری های خارجی و برگزاری میزگرد اقتصادی توسط مدیران عامل بخش خصوصی از دیگر بخشهای این نشست بود. در پایان پس از برگزاری میزگرد، مهندس محمد نژاد معاون برنامه ریزی سازمان انرژی های نو ایران (سانا) به ارائه توضیحاتی در خصوص موارد مورد بحث و پرسش های مطرح شده پرداختند.

نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.