پژوهشگاه نیرو

تاریخ: 25 اردیبهشت 1403

نخستین رویداد بکارگیری هوش مصنوعی در بخش تولید صنعت برق برگزار می‌شود

گزارش پایگاه خبری پژوهشگاه نیرو، فراگیر شدن استفاده از هوش مصنوعی در ابعاد مختلف زندگی امروز و کاربردهای متعدد آن در کسب و کارها، لزوم توسعه به‌کارگیری این فناوری در صنعت برق را ضروری کرده است. بر همین اساس، پژوهشگاه نیرو و شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی، سعی دارند با برگزاری این رویداد و با دعوت از اساتید خبره از صنعت و دانشگاه، گام اساسی در ترویج استفاده از این فناوری در صنعت برق بردارند.

 

بر اساس این گزارش، این رویداد با محورهایی نظیر اهمیت و کاربرد هوش مصنوعی در بخش انرژی، سیاست‌های کلان کشور در حوزه هوش مصنوعی، نقشه راه به کارگیری فناوری هوش مصنوعی در بخش تولید صنعت برق، هوش مصنوعی و مدیریت دارایی فیزیکی، تجارب به‌کارگیری هوش مصنوعی از طراحی تا بهره‌برداری واحدهای نیروگاهی و تشریح برنامه‌های شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی و پژوهشگاه نیرو در به‌کارگیری هوش مصنوعی برگزار خواهد شد.
در این رویداد نیم‌روزه، خبرگانی از صنعت و دانشگاه، به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.


علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به لینک اطلاع‌رسانی رویداد به نشانی nri.ac.ir/powergeneration-ai مراجعه و همچنین جهت هرگونه مکاتبه از طریق آدرس ایمیل PowerGenerstionAI@nri.ac.ir اقدام کنند.