پژوهشگاه نیرو

تاریخ: 08 آذر 1402

نخستین رویداد فناوری «سرمایش موضعی و سرماسازهای شخصی» آغاز به کار کرد/ داوری طرح ها و ایده های ارسالی به نخستین رویداد فناوری «سرمایش موضعی و سرماسازهای شخصی»

به گزارش پایگاه خبری پژوهشگاه نیرو، این رویداد با هدف جذب ایده ها و طرح های فناورانه در راستای کاهش بار مصرفی و آسایش حرارتی افراد با استفاده از سرماسازهای شخصی و موضعی نظیر ریزکولرها برگزار شد.

بر اساس این گزارش، دبیرخانه جشنواره در مرحله نخست طی فراخوانی از صاحبان ایده و فناوران درخواست نمود تا طرح و ایده خود را در خصوص محصولات مرتبط با سرماسازهای محلی و ریزکولرها را به دبیرخانه ارسال نمایند.

طی دو مرحله فراخوان، بیش از ۴۰ طرح و ایده فناورانه به دبیرخانه جشنواره واصل گردید که پس از بررسی اولیه توسط داوران، تعدادی از طرح ها و ایده ها جهت ارائه در مراسم افتتاحیه جشنواره انتخاب گردید.

در مراسم افتتاحیه جشنواره، پیشنهاد دهندگان ایده‌ها و طرح‌ها، طرح و ایده خود را ارائه نموده و پاسخگوی سوالات داوران و سایر حاضران در جشنواره بودند.

در این مراسم، ۱۴ طرح انتخابی و راه یافته به مرحله نهایی جشنواره، با ارائه و معرفی طرح و ایده خویش و پاسخ به سوالات داوران، مورد ارزیابی قرار گرفته و طرح‌های برتر معرفی شد.

طبق این گزارش مقرر است در نشستی ویژه با حضور مسئولین وزارت نیرو و فعالان این حوزه، طرح‌ها و ایده‌های برتر این رویداد، مورد تجلیل قرار گرفته و در راستای تجاری‌سازی و ورود به بازار، از حمایت‌های ویژه پژوهشگاه نیرو و پارک علم و فناوری نیرو برخوردار گردند.