پژوهشگاه نیرو

تاریخ: 04 آبان 1402

فراخوان اعلان نیازهای فناورانه صنعت برق و انرژی منتشر شد

فراخوان اعلان نیازهای فناورانه صنعت برق و انرژی شامل نیازهای شرکت­‌های زیرمجموعه وزارت نیرو و بخش خصوصی و دعوت از فناوران و شرکت­‌های دانش­­‌بنیان دارای محصول یا خدمت متناظر با نیازهای اعلام شده، برای حضور در نخستین جشنواره و فن بازار ملی تخصصی صنعت برق ایران منتشر شد.

به گزارش پایگاه خبری پژوهشگاه نیرو، وزارت نیرو با هدف شناسایی و رفع چالش­‌های فناورانه صنعت برق ایران و در چارچوب تامین اقلام راهبردی صنعت برق کشور، با استفاده از ظرفیت­‌ها و پتانسیل­‌های فناوران و شرکت­‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه برق و انرژی، اولین رویداد ملی رفع چالش­‌های فناورانه صنعت برق ایران را ذیل "نخستین جشنواره و فن بازار تخصصی صنعت برق ایران" برنامه‌ریزی کرده است.

در این رویداد ملی، علاوه بر اعلان بیش از 220 نیاز فناورانه شرکت­‌های تابعه و وابسته توانیر و برق حرارتی و همچنین بخش خصوصی، 39 عنوان اقلام راهبردی صنعت برق کشور با محوریت شركت مادرتخصصي مديريت ساخت و تهيه كالاي آب (ساتکاب)، در راستای مشارکت و سرمایه­‌گذاری با واحدهای فناور و شرکت­‌های دانش‌بنیان فراخوان شده است. علاقه‌مندان برای دریافت شناسنامه هر نیاز که شامل توضیحاتی مختصر در خصوص موضوع نیاز، شرکت متقاضی، الزامات فنی و ... است، می­‌توانند به تارنمای اینترنتی نخستین جشنواره و فن بازار تخصصی صنعت برق ایران به نشانی event.moe.gov.ir بخش "فهرست تقاضاهای فناورانه" مراجعه و با دانلود شناسنامه هر نیاز، در صورت توانمندی و ظرفیت در راستای رفع آن، "فرم پیشنهاد" را تکمیل و از طریق همین صفحه، به دبیرخانه جشنواره و فن­‌بازار ارسال کنند.

فرصت مذاکره حضوری و مستقیم B2G و B2B با شرکت­‌های متقاضی فناوری در طول برگزاری "نخستین جشنواره و فن بازار تخصصی صنعت برق ایران" که 23 تا 26 آبان سال‌جاری همزمان با بیست و سومین نمایشگاه بین­‌المللی برق ایران در محل دائمی نمایشگاه­‌های بین المللی تهران در سالن 40 برگزار می‌شود، نیز فراهم شده است.