پژوهشگاه نیرو

تاریخ: 18 دی 1401

چهارمین جلسه از سلسله نشست‌های مجازی رویداد به‌هم‌رسانی شرکت‌های فناور با شرکت‌های منطقه‌ای آب استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری برگزار شد

پیرو برگزاری رویداد رفع چالش‌های فناورانه شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو در استان‌های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری با استفاده از توان دانش‌بنیان‌ها و فناوران کشور - که با محوریت پژوهشگاه نیرو در حال پیگیری است، پس از فراخوان و به تبع آن شناسایی اولیه شرکت‌های دانش بنیان و پژوهشگران دارای محصول یا توانمندی در این حوزه، چهار جلسه به‌هم‌رسانی به صورت مجازی با حضور شرکتهای منطقه‌ای آب، فناوران و شرکتهای دانش بنیان و کارشناسان و مدیران مرکز رشد پژوهشگاه نیرو، به میزبانی مرکز رشد مجتمع اصفهان در تاریخ‌های 13، 14 و 17 دی ماه برگزار شد.

در این نشست‌ها، در ابتدا مدیران و کارشناسان شرکت آب و فاضلاب چهار محال و بختیاری با 5 نیاز فناورانه، آب منطقه‌ای اصفهان با 4 نیاز فناورانه، آب و فاضلاب یزد با 8 نیاز فناورانه و آب و فاضلاب اصفهان با 10 نیاز فناورانه، به تشریح ابعاد فنی نیازها و چالش­های حوزه خویش پرداختند. در ادامه، فناوران و شرکتهای دانش بنیان ضمن معرفی مختصر خویش، سوالات و ابهامات خویش را در خصوص هریک از این نیازها با کارشناسان مربوطه، طرح موضوع نمودند. حضور پرتعداد بیش از 50 شرکت فناور در این جلسات و علاقه­مندی ایشان جهت ارسال پیشنهادات خویش در قالب پورپوزالهای فنی، از نکات حایز اهمیت در این نشستها بود. در پایان این نشستها مقرر شد شرکت­های فناور دارای طرح یا محصول در حوزه رفع چالشها و نیازهای شرکتهای فوق الذکر، پیشنهادات خود را به صورت کتبی و در قالب مشخص شده به مرکز اصفهان پژوهشگاه نیرو ارسال کنند تا پس از ارزیابی اولیه، جلسات بعدی به صورت حضوری، بین طرفین برگزار شود.

شایان ذکر است که در اولین رویداد شناسایی و رفع نیازهای شرکت­های زیرمجموعه وزارت نیرو در استان­های اصفهان، یزد و چهارمحال ­و­ بختیاری (شامل شرکت­های آب منطقه­ای اصفهان، آب و فاضلاب اصفهان، برق منطقه­ای اصفهان، توزیع استان اصفهان، توزیع شهرستان اصفهان، آب منطقه­ای یزد، آب و فاضلاب یزد و شرکت آب و فاضلاب چهارمحال و بختیاری)، 47 نیاز فناورانه این شرکت­ها فراخوان شدند. در همین راستا، 129 طرح از سوی شرکت­های دانش بنیان و واحدهای فناور در راستای رفع این نیازها، به دبیرخانه رویداد ارسال شده است که هم اکنون در مرحله ارزیابی می­باشند.