پژوهشگاه نیرو

تاریخ: 28 بهمن 1399

پنجمین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی به صورت مجازی در پژوهشگاه نیرو برگزار می شود

این کنفرانس به محورهایی نظیر طراحی و ساخت پیل های سوختی، تولید، ذخیره سازی و توزیع هیدروژن، مدلسازی و شبیه سازی، یکپارچه‌سازی و کاربرد، ایمنی، مقررات و تجاری سازی می پردازد.
همچنین ارائه و انتشار آخرین نتایج علمی و پژوهشی حوزه علمی پیل سوختی و انرژی هیدروژن،تبادل نظرات علمی و فنی حوزه علمی پیل سوختی و هیدروژن، بررسی اهداف، سیاستگذاری ها و موانع رشد و توسعه فناوری پیل سوختی و هیدروژن، بررسی بازنگری سند ملی توسعه فناوری هیدروژن و پیل سوختی ایران از اهداف برگزاری این کنفرانس است.
براین اساس دستیابی به آخرین نتایج تحقیقات و پژوهش های حوزه علمی پیل سوختی و هیدروژن در جهان و ایران، ایجاد همکاری های علمی و دانشجویی بین دانشگاه ها و صنایع،حضور مهمانان داخلی و خارجی و برگزاری کارگاههای آموزشی، دستیابی به راهکارهای جهت حمایت از این حوزه فناوری در کشور، از جمله دستاوردهای مورد انتظار این رویداد می باشد.
در این کنفرانس بعنوان پنجمین کنفرانس هیدروژن و پیل سوختی ایران بیش از 80 مقاله و 21 پایان نامه (شامل 14 رساله دکتری و 7 پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد) از پژوهشگران کشور دریافته شده است. در این دوره برای نخستین بار در همایش های هیدروژن و پیل سوختی برگزاری 6 کارگاه آموزشی و 5 سخنرانی کلیدی از محققین برجسته ایرانی در داخل و خارج کشور برنامه ریزی شد.
همچنین معرفی پایان نامه برتر در دو مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و تجلیل از پیشکسوتان این حوزه از سوی انجمن علمی هیدروژن و پیل سوختی ایران از برنامه های دیگر این کنفرانس است.
این کنفرانس طی دو روز 28 و 29 بهمن ماه برگزار می گردد و ارائه نشست هم اندیشی بازنگری سند راهبرد ملی توسعه فناوری پیل سوختی کشور، ارائه شفاهی مقالات، سخنرانی های کلیدی، برگزاری کارگاههای آموزشی از جمله برنامه های این کنفرانس طی دو روز برگزاری می باشد. علاقمندان جهت شرکت در این رویداد می توانند از طریق آدرس http://meet.enertech.ir و با زدن پسورد HFCC5 وارد کنفرانس شوند.