پژوهشگاه نیرو

تاریخ: 08 بهمن 1399

پژوهشگاه نیرو عامل اتصال فناوری با صنعت و جامعه است

اولیا گفت: به مرحله‌ای رسیده‌ایم که تقاضای فناوری و عرضه فناوری جدی گرفته می‌شود، به طوری که پژوهشگاه نیرو نقطه اتصال فناوری با صنعت و جامعه است. نقش پژوهشگاه نیرو بیشتر فراهم سازی و تزریق تحقیقات بزرگ در کشور است و هم اکنون یک تجربه خوبی از زیست بوم و فناوری باز در وزارت نیرو در حال اجرا است.
دکتر محمد صالح اولیاء معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو، در آیین رونمایی از دستاورد‌های واحد فناور تحت حمایت مرکز رشد پژوهشگاه نیرو؛ ضمن تأکید بر حمايت از توليدات داخلي كشور و استفاده از توان واحدهاي فناور داخلي در ارائه محصولات جديد و فناورانه در راستاي عمل به رهنمودهاي رهبر معظم انقلاب در خصوص جهش توليد با اتكا بر توان و دانش فني نيروي جوان كشور، مراكز رشد را به‌عنوان بستري براي تحقق اين امر و به منصه ظهور رسيدن استعدادهاي داخلي دانست.
اولیا افزود: پژوهشگاه نیرو با یک نگاه ملی به جامعه می‌نگرد، وظیفه ما این است که با رویکرد و الگو سازی و ارائه این الگو‌ها به سایر صنایع، مسیر ورود شرکت‌های دانش بنیان را به صنعت مهیا کنیم.
معاون تحقیقات و منابع انسانی وزیر نیرو بیان کرد: خوشبختانه امروز این شرایط در کشور و به خصوص در وزارت نیرو فراهم شده است.
او ادامه داد: اکنون به مرحله‌ای رسیده‌ایم که تقاضای فناوری و عرضه فناوری جدی گرفته می‌شود و این فرصت بی نظیری را فراهم ساخته است به طوری که پژوهشگاه نیرو عامل اتصال فناوری با صنعت و جامعه است.
اولیا با اشاره به اقدامات وزارت نیرو در توسعه فناوری‌ها گفت: وزارت نیرو توجه ویژه‌ای به اکوسیستم نوآوری کرده و توانسته مجموعه‌ای از عناصر را که در حوزه فناوری نقش دارند، ایجاد کند
گفتنی است آیین رونمایی از محصول شرکت فناور تحت حمایت مرکز رشد تحت عنوان "موتور بدون گیربکس مغناطیس دائم 6/9 کیلو وات"با حضور دکتر محمدصالح اولیا، معاون تحقیقات و منابع انسانی وزارت نیرو، دکتر نوربخش مدیرکل دفتر آموزش، تحقیقات و فناوری وزارت نیرو، مهندس مرجانمهرمعاون فناوری پژوهشگاه نیرو، دکتر غلامرضا لطیف شبگاهی، رئیس مرکز رشد پژوهشگاه نیرو و مهندس طاهر رحیمی، مدیرعامل شرکت موتوژن تبریز در محل مرکز رشد پژوهشگاه نیرو برگزار شد.