پژوهشگاه نیرو

تاریخ: 18 آذر 1399

دبیر کمیته تصویب استانداردهای صنعت برق منصوب شد

طی حکمی از سوی مهندس حائری، معاون امور برق و انرژی وزیر نیرو، مهندس امیر فرهادی، رئیس مرکز آزمون، بازرسی و استاندارد نیرو (آبانیرو) پژوهشگاه نیرو، به عنوان عضو و دبیر کمیته تصویب استانداردهای صنعت برق منصوب گردید.
با توجه به ضرورت ارتقاء کیفیت و افزایش بهره‌وری در فرآیندها، سیستم‌ها و تجهیزات مورد استفاده در صنعت برق کشور؛ به‌کارگیری، اشاعه، ترویج و تدوین استانداردها از جمله الزامات برنامه‌های توسعه در وزارت نیرو می‌باشد.
بدین منظور جهت هماهنگی‌های لازم در امور سیاست‌گذاری، تدوین و اجرای استانداردها، نظام‌نامه استانداردهای صنعت برق توسط مقام عالی وزارت نیرو در تاریخ 1396/12/26 ابلاغ گردید.
همچنین در راستای تحقق و پیاده‌سازی این نظام نامه، کمیته‌ای تحت عنوان کمیته تصویب متشکل از معاون برق و انرژی وزیر نیرو (به‌عنوان رئیس کمیته)، مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر انتقال و توزیع برق، مدیرکل دفتر راهبری و نظارت بر تولید برق، رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا)، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی، رئیس پژوهشگاه نیرو و مدیرکل مربوطه در سازمان ملی استاندارد ایران، وظیفه تأیید نهایی پیش‌نویس استانداردهای تدوین شده در حوزه صنعت برق اعم از بین‌المللی، منطقه‌ای، ملی و کارخانه‌ای را بر عهده دارند که توسط کمیته‌های کارشناسی مورد تأیید قرارگرفته‌اند.
بر این اساس مهندس فرهادی، رئیس مرکز آزمون، بازرسی و استاندارد نیرو (آبانیرو) ، به عنوان عضو و دبیر کمیته تصویب استانداردهای صنعت برق منصوب گردید.