پژوهشگاه نیرو

تاریخ: 05 آبان 1399

نخستین رویداد آنلاین " تجاری سازی محصولات شرکت‌های برق " برگزار می‌گردد

نخستین رویداد آنلاین ارائه محصولات تحقیقاتی شرکت‌های برق منطقه‌ای و شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور، به همت پژوهشگاه نیرو با همکاری پارک علم ‎و ‎فناوری دانشگاه تهران در روز سه شنبه 20 آبان ماه و چهارشنبه 21آبان‌ ماه برگزار می گردد.
در این رویداد مجازی، 35 محصول منتج از تحقیقات شرکت‌های توزیع نیروی برق و شرکت‌های برق منطقه ای، به فناوران و شرکت‌های توانمند و فناور جهت سرمایه‌گذاری و تجاری‌سازی عرضه می شود و شرکت‌هایی که در این مرحله برای تجاری‌سازی این محصولات اعلام آمادگی نمایند؛ حمایت‌های ویژه دریافت می‌نمایند که عبارت است از :
* ارائه تسهیلات مالی تا سقف 2000 میلیون ریال برای محصولاتی که نیاز به طرح و مطالعات تکمیلی دارد.
* ارائه تسهیلات مالی به میزان 70 درصد سرمایه در گردش لازم برای ساخت و تولید محصول تا سقف 10 میلیارد ریال برای محصولات آماده تجاری‌سازی.
* امکان مذاکره جهت سرمایه‌گذاری/ واگذاری امتیاز تولید صنعتی محصولات شرکت‌های برق منطقه‌ای و شرکت‌های توزیع نیروی برق
* امکان انعقاد قرارداد پوشش ریسک به وسیله پژوهشگاه نیرو
همچنین این رویداد بسترمناسبی را جهت تعامل و مذاکره بین شرکت‌های صنعتی و سازندگان با محققان و صاحبان محصول و ارائه‌کنندگان دانش فنی برای تجاری‌سازی محصولات فراهم خواهد نمود.
گفتنی است پژوهشگاه نیرو به منظور کاربردی شدن تحقیقات و گرایش پروژه‌های پژوهشی شرکت‌های برق به سوی رفع نیازها و مقتضیات صنایع و برخورداری صنایع برق و انرژی کشور از نتایج و دستاوردهای تحقیقاتی شرکت‌های برق، تفاهم‌نامه‌های تجاری‌سازی محصولات تحقیقاتی با شرکت‌های برق منطقه‌ای و توزیع منعقد نموده است و این رویداد در راستای اجرایی نمودن این تفاهم نامه ها می‌باشد.
علاقه‌مندان می‌توانند برای حضور در این رویداد و کسب اطلاعات بیشتر به سایت gsit.ir/cic مراجعه کرده و یا با شماره 4-88220700 داخلی 167 و 183 تماس حاصل فرمایند.