پژوهشگاه نیرو

تاریخ: 30 فروردین 1399

در راستای کاهش شیوع ویروس کرونا، ضد عفونی سراسری مجموعه پژوهشگاه نیرو انجام شد

"روح الله زمانی صفت" مدیر حراست و امور محرمانه پژوهشگاه نیرو گفت: به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و حفاظت از کارکنان، روز جمعه 29 فروردین ماه ، تمامی ساختمان‌ها و آزمایشگاه‌های پژوهشگاه نیرو ضدعفونی گردید.
وی گفت: در این اقدام سالن جلسات و اتاق کارکنان در ساختمان‌های شهید عباسپور، شهید چمران، ساختمان فناوری، ساختمان رویش، ساختمان آموزش، سالن‌های همایش، نمازخانه، مهد کودک، ترابری ، کتابخانه و سوله‌ها و آزمایشگاه‌ها و ..... ضدعفونی گردید.
همچنین در این عملیات شرکت مادر تخصصی برق حرارتی و شرکت ساتبا نیز به طور کامل ضدعفونی گردید.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه نیرو، پژوهشگاه نیرو از همان ابتدا، پس از شیوع ویروس کرونا، در راستای حفاظت از کارکنان و جلوگیری از شیوع این ویروس، با در نظر گرفتن پروتکل وزارت بهداشت، با تشکیل کمیته‌ای جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا، اقدام نمود.
در این راستا غربالگری سلامت همکاران، در دستور کار قرار گرفت و فرم‌های خوداظهاری سلامت تهیه و با مشارکت کلیه‌ی همکاران تکمیل شد. همچنین با همکاری واحدهای مرتبط و واحد HSE ، به ابلاغ دستور العمل‌های بهداشتی ، ضد عفونی نمودن روزانه سطوح، دستگیره‌ها، میزها، کلیدهای آسانسورها و. . . ، انجام عملیات تب سنجی، توزیع اقلام بهداشتی بین کارکنان، کاهش حضور همکاران و انجام فعالیت از طریق دورکاری و شیفت بندی، اقدام گردید.
همچنین انجام تست غربالگری ویروس کرونا در داخل مجموعه – باهدف شناسایی مبتلایان کم علامت و بی علامت - و رعایت سایر پروتکل‌های اعلامی وزارت بهداشت، از دیگر اقدامات اساسی در راستای کاهش شیوع این ویروس در مجموعه پژوهشگاه نیرو می باشد.
امید است با رفتار مسئولانه تک تک افراد جامعه و همدلی عمومی به زودی این ویروس ریشه کن گردد.