پژوهشگاه نیرو

تاریخ: 20 آبان 1398

برگزاری نشست تخصصی فناوری نانو و نقش آن در رفع چالش‌های ذخیره انرژی

هفتمین کنفرانس فناوری نانو در صنعت برق و انرژی به همت مرکز توسعه فناوری نانو پژوهشگاه نیرو با هدف معرفی و گسترش این فناوری نوین در صنعت برق کشور برگزار خواهد شد.
یکی از برنامه های اصلی این کنفرانس که همزمان با سی و چهارمین کنفرانس بین المللی برق با حضور گسترده فعالان و صاحبنظران حوزه نانو، برق و انرژی در تاریخ 27 الی 29 آبان برگزار می‌شود ، برگزاری نشست های تخصصی در حوزه های مرتبط است.
نشست تخصصی نقش استارتاپ‌ها در توسعه فناوری‌های نوین در دومین روز برگزاری این کنفرانس ، چهارشنبه 29 آبان 1398 ساعت 10 الی 12:30 برگزار خواهد شد.
این نشست با محوریت فناوری نانو و نقش آن در رفع چالش‌های ذخیره انرژی و موضوعاتی نظیر انواع سیستم‌های ذخیره‌ساز انرژی برای کاربرد در صنعت برق و انرژی ، فرصت‌ها و چالش‌های کوتاه مدت ذخیره‌سازی انرژی توسط باتری‌های سرب-اسیدی در صنعت برق ایران ، گلوگاه‌های توسعه فناوری‌های ذخیره‌سازی انرژی در ایران ، فناوری نانو و نقش آن در بهبود عملکرد باتری‌ها ، الکترودهای ابرخازن بر پایه گرافن ، مواد نانوساختار مورد استفاده در ذخیره‌سازی هیدروژن ، ذخیره‌سازهای مبتنی بر فناوری ابررسانا (SMES) و نقش نانو در آن ، صرفه‌جویی و بازیافت انرژی در آسانسور، گامی به سوی حرکت سبز خواهد بود.
علاقمندان می‌توانند جهت شرکت در این نشست ها با دبیرخانه کنفرانس تماس حاصل فرمایند.