پژوهشگاه نیرو

تاریخ: 09 اردیبهشت 1398

آغاز به کار، گروه مشاوره تخصصی «مشاوران فناوری نیرو»

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه نیرو؛ استفاده و بهره‌برداری از تجارب، نظرات و تخصص مشاورین خبره جهت بهره‌مندی از توان داخلی و خلاقیت و نوآوری متخصصان در مواجهه با تحریم ها و محدودیت‌های پیش روی کشور، امری ضروری است. بدین منظور گروه مشاوره تخصصی «مشاوران فناوری نیرو»، با هدف توسعه فناوری، توسعه کسب و کارهای جدید، توسعه صادرات و ایجاد ثروت در صنعت آب و برق در پژوهشگاه نیرو راه اندازی گردید.
این گروه با بهره‌مندی از مشاوران و متخصصان مجرب و مجموعه متعهد در حوزه توسعه فناوری و خصوصا مالکیت فکری با هدف توسعه فناوری، توسعه کسب و کارهای جدید، توسعه صادرات و ایجاد ثروت در صنعت آب و برق فعالیت می نماید.
گروه مشاوره تخصصی با ارائه مشاوره‌های تخصصی و عمومی، کارگزاری ثبت دارایی های فکری در داخل و خارج از کشور، برگزاری دوره‌های آموزشی، برگزاری فستیوال و جشنواره‌های دارایی فکری، برگزاری رویدادها و نشست‌های تخصصصی، انجام پژوهش های بنیادین، توسعه‌ای و کاربردی در حوزه فناوری و مالکیت فکری، همکاری در حوزه تجاری سازی تحقیقات و انتقال فناوری، همکاری در حوزه محصولات منتج از تحقیقات و صادرات محصولات و خدمات فناوری، با تاکید بر حفظ محرمانگی دارایی های فکری، نسبت به ارائه خدمات تخصصی به اشخاص حقیقی و حقوقی از جمله شرکت‌های زیر مجموعه وزارت نیرو، پارک های علم و فناوری، مراکز رشد و سایر نهادها و موسسات اقدام می‌نماید که جهت استفاده و بهره برداری از ظرفیت و توانمندی های این گروه معرفی می‌شوند.
همچنین این گروه تخصصی کارگاه‌های آموزشی با ارائه گواهینامه معتبر از مرکز توسعه فناوری صنعت برق و انرژی (مرکز رشد) برگزار می نماید. علاقمندان جهت دسترسی به اطلاعات مربوط به گروه مشاوره تخصصی « مشاوران فناوری نیرو» و کارگاه‌های آموزشی می‌توانند به سایت پژوهشگاه نیرو مراجعه نمایند.