پژوهشگاه نیرو

تاریخ: 22 اسفند 1397

همکاری جدید میان انجمن بیوگاز جنوب آفریقا و انجمن جهانی بیوگاز

انجمن صنعت بیوگاز آفریقای جنوبی و انجمن جهانی بیوگاز در حاشیه کنفرانس پسماند 2018 در ژوهانسبورگ، آفریقای جنوبی از یک همکاری جدید خبر دادند.
این دو انجمن، به منظور ترویج منافع زیست‌محیطی، اقتصادی، اجتماعی و انرژی فناوری‌های بیوگاز- که پسماند آلی و محصولات کشاورزی را به حرارت و برق تجدیدپذیر، سوخت پاک برای حمل و نقل و کود طبیعی غنی تبدیل می‌کنند- در سطح جهانی و در آفریقای جنوبی، با یکدیگر یک تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.
این تفاهم‌نامه شامل تعهدنامه دستیابی به اهداف 17 گانه توسعه پایدار سازمان ملل متحد (SDGs) و اهداف کاهش جهانی گازهای گلخانه‌ای که در توافقنامه پاریس مطرح شده است می‌باشد. برای دستیابی به این اهداف این دو انجمن با همکاری اعضای وابسته به خود، اقداماتی از جمله اشتراک‌گذاری اطلاعات و داده‌ها، برگزاری رویدادها و وبینارهای مشترک، اشتراک‌گذاری پلت‌فرم‌های سیاستگذاری و ارائه برنامه‌های مشترک برای تأمین مالی پروژه‌ها خواهند داشت.
برآوردها حاکی از آن است که با توسعه فناوری‌های بیوگاز می‌توان انتشار گازهای گلخانه‌ای را تا 20% در سراسر جهان کاهش داد و به اهداف تبیین‌شده در حوزه مدیریت پسماند، تولید انرژی و غذا و آلودگی هوا در شهرها دست یافت.
این تفاهم‌نامه به انجمن صنعت بیوگاز آفریقای جنوبی در ایجاد و توسعه بازار و صنعت داخلی بیوگاز کمک شایانی خواهد نمود.