پژوهشگاه نیرو

تاریخ: 27 آذر 1397

جلسه نهایی پنل خبرگی پروژه "تحقیق، بررسی و تهیه راهنمای انجام آزمون‌های مورد نیاز پوشش‌های نانو بر روی مقره‌های سرامیکی" برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه نیرو؛ این جلسه با حضور دکتر دهقانی از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو و دکتر احسانی از پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی و دکتر احمدی از شرکت مادر تخصصی توانیر و خانم دکتر ریاحی، دکتر کوهانی، دکتر سیاوش‌موخر، مهندس علم‌دوست، مهندس محمدی، مهندس رضایی، مهندس مهدیخانی، خانم مهندس نوبری و خانم دکتر باقری از پژوهشگاه نیرو، در روز شنبه مورخ 1397/09/24 در سالن دکتر رنجبر پژوهشگاه نیرو برگزار شد.
آقای دکتر روزبه سیاوش موخر مدیر این پروژه اعلام نمودند: در این جلسه، سه دستورالعمل که با همکاری مرکز توسعه فناوری نانو در صنعت برق و گروه پژوهشی مطالعات فشار قوی پژوهشگاه نیرو، جهت ارزیابی آزمایشگاهی نانوپوشش‌های مورد استفاده بر روی مقره‌های الکتریکی تهیه شده بود، بررسی و نهایی شد.
این سه دستورالعمل عبارتنداز "دستورالعمل آزمون و ارزیابی آزمایشگاهی نانو کامپوزیت بر پایه لاستیک سیلیکون پخت شده در دمای اتاق (RTV) برای مقره‌های پرسلانی و شیشه‌ای"، "دستورالعمل آزمون و ارزیابی آزمایشگاهی نانو پوشش‌های پلیمری/سرامیکی آبگریز برای مقره‌های پرسلانی و شیشه‌ای" و "دستورالعمل آزمون و ارزیابی آزمایشگاهی نانوپوشش‌های سرامیکی آبگریز برای مقره‌های پرسلانی و شیشه‌ای" .
دکتر سیاوش اظهار کرد: استفاده از پوشش‌های نوین مبتنی بر فناوری نانو که براساس دستورالعمل‌های تدوین شده ارزیابی شده است، گامی مهمی در جهت رفع مشکلات خاموشی برق ناشی از مقره‌های الکتریکی به خصوص در شرایط ریزگرد جنوب خواهد بود.