پژوهشگاه نیرو

تاریخ: 20 دی 1396

دو تفاهم نامه همکاری میان شرکت زیمنس و پژوهشگاه نیرو مبادله شد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه نیرو؛ این تفاهم نامه‌ها با موضوع همکاری در حوزه‌های تحقیق و توسعه، سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه‌های مشترک در حوزه صنعت برق و گسترش فعالیت‌ها و همکاری‌های مشترک، توسعه تعاملات بین‌المللی و نیز استفاده از تخصص و ظرفیت هر دو طرف مبادله گردید.
براساس این گزارش، بررسی سیستم‌های پیشرفته فناوری، برنامه‌ریزی توانمند‌سازی آتی در انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک، انتقال دانش فنی، همکاری در زمینه های تحقیق و توسعه (R&D) از اصلی ترین دستاوردهای عملیاتی شدن این تفاهم‌نامه خواهد بود. بدین منظور خدمات مشاوره و به‌كارگيری تجربيات طرفين در حوزه‌های فنی و تخصصی شبكه‌های توزيع برق و بخش تولید نیروگاهی در دستور کار همکاری مشترک بر پایه این تفاهم نامه قرار خواهد گرفت. علاوه بر این طرفین تلاش خواهند داشت تا در راستای مدرن سازی زیرساخت‌های انرژی و رشد صنعت برق کشور، دانش فنی پیشرفته متناسب با ظرفیت‌های کشور را نیز منتقل نمایند.
به منظور عملیاتی شدن این توافقات، کارگروهی متشکل از نمایندگان پژوهشگاه نیرو و شركت زيمنس برای انتخاب اولویت‌های همکاری تشکیل خواهد شد.
شایان ذکر است شرکت زیمنس در سالهای گذشته نیز تفاهم نامه‌هایی به منظور انتقال دانش و فن‌آوری نوین در حوزه طراحی و تولید نسل جدید توربین‌های برق کلاس اف و اچ و ارتقای راندمان نیروگاه‌های گازی با احداث واحدهای بخاری با ایران مبادله نموده است و شناخت خوبی از صنعت برق کشور دارد که امضاء این تفاهم نامه با پژوهشگاه نیرو گام مثبتی در ارتقاء ظرفیت فناوری و تحقیق و توسعه بخش برق کشور ایجاد خواهد نمود.