پژوهشگاه نیرو

تاریخ: 24 آبان 1396

حضور مرکز بارهای سرمایش در 16امین نمایشگاه تاسیسات

16 امین نمایشگاه بین المللی تاسیسات در تاریخ 3الی6 آبان ماه 1396 در محل نمایشگاه بین المللی تهران با حضور شرکت های متعدد فعال در بخش های مختلف صنعت تاسیسات برگزار شد. نظر به اهتمام مرکز توسعه فناوری مدیریت بارهای سرمایشی، به معرفی خود به بخش های مختلف صاحب نظر در حوزه تاسیسات، اعم از شرکت های مختلف فعال در این حوزه،مهندسین مشاور، اعضای محترم هیات علمی، دانشجویان و غیره به منظور جذب، همکاری و حمایت از ایده ها و پروژه های فناورانه این مجموعه ها در حوزه سرمایش، این مرکز از طرف پژوهشگاه نیرو، طی تفاهم نامه امضا شده با انجمن عملی مهندسی حرارتی و برودتی ایران، غرفه ای در این نمایشگاه در اختیار داشت. اهم اعداف این مرکز در حضور در نمایشگاه تاسیسات عبارتند از :

1- معرفی مرکز توسعه فناوری بارهای سرمایشی از طرف پژوهشگاه نیرو به فعالان حوزه تهویه مطبوع اعم از شرکت ها، صاحب نظران، اساتید دانشگاه ها و دانشجویان علاقه مند به این زمینه.

2- آشنایی با وضعیت کنونی صنعت تهویه مطبوع در کشور.

3- برقراری ارتباط با شرکت های فعال در این حوزه،علی الخصوص شرکت های کوچک و متمرکز بر تجهیزات نوین سرمایشی، باهدف برگزاری جلسات هم اندیشی و انجام پروژه های مشترک در راستای کاهش مصرف انرژی در بخش سرمایش .

4- برقراری ارتباط به مجموعه های علمی و رسانه ای فعال در حوزه تاسیسات، با هدف همکاری های رسانه ای و علمی در راستای ارتقای فرهنگ مصرف انرژی در بخش سرمایش در کشور.

5- سعی در برقراری ارتباطات علمی با افراد صاحب نظر در حوزه تاسیسات، از طریق عقد تفاهم نامه ها، برگزاری دوره های مشترک آموزشی در آینده و ... . از جمله اقدامات مهم مرکز توسعه فناوری مدیریت بارهای سرمایشی، در این نمایشگاه عبارت بودند از:

1- برگزاری جلسات متعدد هم فکری در سطح مدیریت، معاونت وکارشناسان مرکز و شرکت های فعال، به منظور آشنایی به وضعیت حاکم موجود بر بازار و صنعت. برخی از این جلسات به شرح زیر است :

    • برگزاری جلسه با شرکت کارا روش صبا، به منظور برنامه ریزی برای برنامه های آتی همکاری فیمابین. 

    • برگزاری جلسه با شرکت های تبخیر صنعت، پویش تهویه، نیرو تهویه، تهویه سپهر،رشد و توسعه، کارو اندیشه، تهویه آذر نسیم و غیره به منظور بررسی راهکارهای مختلف همکاری.

    • برگزاری جلسه با صاحب نظران و متخصصان فعال در صنعت تعویه مطبوع.

    • رونمایی از هیت پمپ آب خنک نوین، به عنوان یک دستگاه جدید با ضریب عملکرد بالا و مصرف بهینه انرژی که طراحی و ساخت آن توسط کارشناسان مرکز صورت گرفته است.

    • برگزاری جلسه با شرکت های سازنده و وارد کننده تجهیزات اندازه گیری، مانند مهر کاناز صنعت جهت تکمیل لیست تجهیزات و برآورد قیمت سنسورهای مورد نیاز جهت به کارگیری در آزمایشگاه های مرجع تست تجهیزات سرمایشی.

در ادامه گزارش تصویری حضور مرکز بارهای سرمایش، در نمایشگاه تاسیسات ارایه می شود: