پژوهشگاه نیرو

تاریخ: 03 آبان 1396

آغاز به کار سی و دومین کنفرانس بین المللی برق

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه نیرو؛ این کنفرانس با حضور ستار محمودی سرپرست وزارت نیرو، حمید چیت چیان ،آرش کردی، فلاحتیان و جمع کثیری از مدیران ارشد وزارت نیرو و شرکت‌های وابسته دولتی و خصوصی آغاز به کار نمود.
براساس این گزارش؛ طی برگزاری این کنفرانس ۲۱۰ مقاله به صورت شفاهی و در پنج تالار به صورت همزمان و تعداد ۹۸ مقاله نیز به صورت پوستر ارائه می شود که فهرست مقالات پذیرفته شده در وب سایت کنفرانس قابل روئت می‌باشد. در این کنفرانس پژوهشگرانی از کشورهای آلمان، سوئیس، کره جنوبی، چین، هند و... به ارائه مقاله پرداختند.
ایجاد پل ارتباطی میان صنعت و دانشگاه، بسترسازی برای برنامه‌ریزی‌های اثربخش، بهبود روش‌ها، بهینه‌سازی و ایجاد آمادگی در صنعت برق برای ورود فناوری‌های جدید و گذر از وضع موجود و رسیدن به شبکه‌های برق هوشمند از اهداف برگزاری این کنفرانس می باشد.
به گفته رئیس کمیته اجرایی کنفرانس: تفاوت این کنفرانس با دوره‌های قبلی تاکید بیشتر برروی چالش‌های پیش رو در خصوص ریزگردها در کشور است که در این خصوص نشست تخصصی با عنوان« ريزگردها، بحران خاموشی‌های صنعت برق در خوزستان و درس‌هایی كه بايد آموخت» با حضور صاحب نظران، انديشمندان و مسوولان توانير و استان خوزستان برگزار شد. در این نشست ابعاد كامل حادثه 9 بهمن ماه95 تشریح و اين حادثه از ديد سياسی و اجتماعی بررسی گردید.
نمایشگاه جانبی این کنفرانس نیز در مساحتی به وسعت حدود 1200 متر مربع و با حضور 120 شرکت داخلی و خارجی برگزار گردید. در این نمایشگاه شرکت‌های مطرح داخلی و تعدادی از شرکت‌های خارجی به ارائه دستاوردهای جدید خود پرداختند.
این کنفرانس و نمایشگاه جانبی آن تا پایان روز سوم آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.