پژوهشگاه نیرو

تاریخ: 12 مهر 1396

با موضوع "اولین جایزه ملی تعالی نگهداری ایران" جلسه تعامل بخش تولید صنعت برق با انجمن نگهداری و تعمیرات ایران در پژوهشگاه نیرو برگزار شد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه نیرو؛ یکی از ماموریت‌های تصریح شده در تاسیس مرکز بهره برداری، نگهداری و تعمیرات واحدهای نیروگاهی پژوهشگاه نیرو، تعامل سازنده با انجمن‌های صنفی آن بخش می‌باشد. در این راستا ارتباط و تعاملات مناسبی میان این مرکز با انجمن‌های صنفی مرتبط و نیز انجمن نگهداری و تعمیرات ایران انجام گرفته است. در جلسه هم‌اندیشی مرکز توسعه فناوری بهره برداری، نگهداری و تعمیرات واحدهای نیروگاهی  پژوهشگاه نیرو، زمینه‌های متعدد این همکاری‌ها و تعامل طرفین مورد بررسی قرار گرفت. یکی از موارد مشترکی که در این خصوص مطرح گردید؛ معرفی جایزه ملی تعالی نگهداری ایران به بخش تولید صنعت برق بود.  

جهت نیل به این هدف جلسه هم اندیشی بر اساس برنامه زیر برگزار گردید:

ردیف

موضوع

ساعت

1

مروری بر فعالیت های مرکز توسعه فناوری بهره برداری، نگهداری و تعمیرات واحدهای نیروگاهی پژوهشگاه نیرو

9:00 الی 10:30

2

معرفی اجمالی اولین جایزه ملی تعالی نگهداری ایران

11:00 الی 12:30

3

چگونگی اجرایی کردن جایزه ملی تعالی نگهداری ایران در بخش تولید صنعت برق

13:30 الی 15:00

4

تعامل با انجمن نگهداری و تعمیرات ایران جهت حضور فعال بخش تولید صنعت برق در فرآیند جایزه

15:30 الی 17:00


براساس این گزارش؛ در این جلسه مهندس سربندی فراهانی، رئیس مرکز توسعه فناوری بهره برداری، نگهداری و تعمیرات واحدهای نیروگاهی پژوهشگاه، اقدامات و رویکردهای جاری مرکز در رابطه با جریان‌سازی فعالیت‌های این حوزه را تشریح نمودند و در ادامه مهندس هوشنگ رستمیان رئیس جایزه ملی تعالی نگهداری ایران به تشریح مفاهیم و موضوعات مرتبط با حوزه ی نگهداری و تعمیرات پرداخته و مبانی اعطای جایزه ملی تعالی نگهداری را بیان نمودند. همچنین در زمینه اصول و روش های ارزیابی و انتخاب سازمان‌های برتر در برنامه جایزه ملی تعالی نگهداری ایران توضیحاتی را ارایه  کردند.

در این جلسه صاحب‌نظران، انجمن‌ها و فعالان صنعت با بیان نقطه‌نظرات و طرح موضوعات و سوال‌های مرتبط با این حوزه، به بحث و تبادل نظر در این خصوص پرداختند.