پژوهشگاه نیرو

تاریخ: 24 اردیبهشت 1396

پنجمین کنفرانس بین المللی فناوری نانو در صنعت برق و انرژی

پنجمین کنفرانس بین المللی فناوری نانو در صنعت برق و انرژی، ۲۶ تا ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۹۶ با حضور میهمانانی از کشورهای انگلیس ، آلمان ، هلند، اسپانیا و با حضور گسترده متخصصان و شرکت‌های دانش بنیان داخلی در محل پژوهشگاه نیرو برگزار می‌شود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه نیرو؛  این کنفرانس تخصصی با همت مرکز توسعه فناوری نانوی پژوهشگاه نیرو و  همکاری ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ریاست جمهوری، با هدف تجاری‌سازی فناوری نانو در صنعت برق و انرژی، آینده‌نگاری فناوری نانو در صنعت برق و انرژی، توسعه کاربردهای جدید فناوری نانو در صنعت برق و انرژی و تسهیل ارتباط میان فناوران حوزه نانو و بهره‌برداران این حوزه برگزار می‌گردد.

طی سه روز برگزاری کنفرانس 4 نشست تخصصی با عناوین " کاربردهای فناوری نانو در حوزه‌های تولید برق"، کاربردهای فناوری نانو در حوزه انتقال نیرو" و "کاربردهای فناوری نانو در حوزه توزیع برق "و یک نشست تخصصی ویژه با عنوان "کاربردهای فناوری نانو در حل معضل ریزگردها در مناطق جنوبی کشور"برگزار می‌شود. این نشست‌ها با حضور مدیران و کارشناسان صنعت برق و انرژی ، خبرگان دانشگاهی و فناوران حوزه فناوری نانو با هدف بیان مسائل و مشکلات صنعت برق و یافتن راه‌حل های مناسب با استفاده از ظرفیت‌های نامحدود فناوری نانو برگزار خواهند شد.

براساس این گزارش رویکرد اصلی این کنفرانس برداشتن مرز میان علم و فناوری از طریق بومی‌سازی فناوری نانو و تجاری‌سازی محصولات این حوزه در صنعت برق و انرژی می‌باشد. کنفرانس نانو طی دوره فعالیت، به عنوان گردهمایی بزرگ اساتید، متخصصان، فناوران و دانشجویان فعال در مراکز تحقیقاتی، دانشگاه‌ها، صنایع و شرکت‌های دانش‌بنیان فرصت بسیار مناسبی را جهت ارائه آخرین تحقیقات، دستاوردها و محصولات با محوریت نانوفناوری مورد استفاده در صنعت برق فراهم آورده است.

گفتنی است نمایشگاه جانبی این کنفرانس به مدت سه روز بر پا خواهد بود. شرکت کنندگان در نمایشگاه جانبی پنجمین کنفرانس فناوری نانو در صنعت برق، با نمونه‌هایی از پروژه‌های انجام شده، با استفاده از فناوری نانو آشنا می‌شوند و می‌توانند با نهادها، سازمان‌ها و شرکت‌هایی که در این زمینه فعالیت دارند گفتگو و مذاکره کنند.