پژوهشگاه نیرو

تاریخ: 20 اردیبهشت 1396

امضاء تفاهم همکاری میان پژوهشگاه نیرو و شرکت پترو انرژی شهر در راستای تحقق «شهر سبز پایدار»

پژوهشگاه نیرو به عنوان مرجع علمی برق و انرژی کشور و شرکت پترو انرژی با هدف تحقق چشم‌انداز شهر سبز پایدار و ایفای مسئولیت اقتصادی- اجتماعی در بانك شهر با نگرش مسئولیت زیست‌محیطی تفاهم نامه همکاری امضاء نمودند.

 به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه نیرو این تفاهمنامه بر مبنای چشم‌انداز تحولات جهانی در حوزه انرژی و به منظور هم‌افزایی اقدامات مراكز پژوهشی، سازمان‌های اجرایی و بنگاه‌های مالی و اقتصادی در حوزه موضوعات مرتبط با توسعه پایدار شهری امضاء گردید . 

بر اساس این گزارش موضوع اصلی تفاهم نامه ، اقدامات موثر در حوزه انرژی‌های تجدیدپذیر و استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های علمی، اجرایی و پژوهشی موجود در كشور با چشم انداز حفظ محیط زیست و همچنین استحصال برق و انرژی از منابع تجدیدپذیر به ویژه منابع زیست‌توده (پسماندهای جامد شهری) می باشد . علاوه بر این انجام همكاری‌های مشترك و ارائه خدمات مشاوره فنی، طراحی، مهندسی و اجرایی در  زمینه‌ی انرژی‌های تجدیدپذیر به ویژه انرژی خورشیدی ، تولید سوخت مشتق  از زباله (Refuse Derived Fuel)، تدوین نقشه راه توسعه كاربرد انرژی‌های تجدیدپذیر در كلان‌شهرها با مشارکت بانک شهر و امكان‌سنجی و اجرای سامانه‌های تولید همزمان برق، حرارت و برودت (CHP و CCHP) برای ساختمان‌های تحت پوشش بانك شهر، از جمله بندهای مطرح در این تفاهم نامه می‌باشد.

گفتنی است این تفاهم نامه که به امضاء دكتر مجید عمیدپور (رئیس پژوهشكده انرژی و محیط زیست پژوهشگاه نیرو) و دكتر سید مصطفی موسوی (مدیر عامل شركت پترو انرژی شهر) مبادله شد در طی دو سال همکاری مشترک ، نتایج مفیدی در حوزه پدافند غیرعامل، توسعه پایدار كشور و ایجاد تنوع در سبد تولید برق و انرژی كشورخواهد داشت .