جمعه 25 آبان 1397
EN

دو تفاهم نامه همکاری میان شرکت زیمنس و پژوهشگاه نیرو مبادله شد

به منظور توسعه همکاری های دوجانبه در حوزه پژوهش و فناوری، تفاهم نامه همکاری میان پژوهشگاه نیرو و شرکت زیمنس امضاء گردید.

دو تفاهم نامه همکاری میان شرکت زیمنس و  پژوهشگاه نیرو مبادله شد
20 دی 1396 09:09

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه نیرو؛ این تفاهم نامه‌ها با موضوع همکاری در حوزه‌های تحقیق و توسعه، سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه‌های مشترک در حوزه صنعت برق و گسترش فعالیت‌ها و همکاری‌های مشترک، توسعه تعاملات بین‌المللی و نیز استفاده از تخصص و ظرفیت هر دو طرف مبادله گردید.
براساس این گزارش، بررسی سیستم‌های پیشرفته فناوری، برنامه‌ریزی توانمند‌سازی آتی در انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک، انتقال دانش فنی، همکاری در زمینه های تحقیق و توسعه (R&D) از اصلی ترین دستاوردهای عملیاتی شدن این تفاهم‌نامه خواهد بود. بدین منظور خدمات مشاوره و به‌كارگيری تجربيات طرفين در حوزه‌های فنی و تخصصی شبكه‌های توزيع برق و بخش تولید نیروگاهی در دستور کار همکاری مشترک بر پایه این تفاهم نامه قرار خواهد گرفت. علاوه بر این طرفین تلاش خواهند داشت تا در راستای مدرن سازی زیرساخت‌های انرژی و رشد صنعت برق کشور، دانش فنی پیشرفته متناسب با ظرفیت‌های کشور را نیز منتقل نمایند.
به منظور عملیاتی شدن این توافقات، کارگروهی متشکل از نمایندگان پژوهشگاه نیرو و شركت زيمنس برای انتخاب اولویت‌های همکاری تشکیل خواهد شد.
شایان ذکر است شرکت زیمنس در سالهای گذشته نیز تفاهم نامه‌هایی به منظور انتقال دانش و فن‌آوری نوین در حوزه طراحی و تولید نسل جدید توربین‌های برق کلاس اف و اچ و ارتقای راندمان نیروگاه‌های گازی با احداث واحدهای بخاری با ایران مبادله نموده است و شناخت خوبی از صنعت برق کشور دارد که امضاء این تفاهم نامه با پژوهشگاه نیرو گام مثبتی در ارتقاء ظرفیت فناوری و تحقیق و توسعه بخش برق کشور ایجاد خواهد نمود.

نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

تنها کاربران ثبت نام کرده مجاز به ارسال نظر می باشند.