ﺳﻪشنبه 06 تیر 1396
EN

برگزاری نشست تخصصی "بیان فلسفه و طریقه پیاده‌سازی فناوری بهره‌برداری از ظرفیت دینامیکی خطوط" با حضور نمایندگان شرکت‏‌های برق منطقه‏‌ای"

برگزاری نشست تخصصی بیان فلسفه و طریقه‌‏ی پیاده‌سازی فناوری بهره‌برداری از ظرفیت دینامیکی خطوط با حضور نمایندگان شرکت‏‌های برق منطقه‌‏ای

برگزاری نشست تخصصی "بیان فلسفه و طریقه پیاده‌سازی فناوری بهره‌برداری از ظرفیت دینامیکی خطوط" با حضور نمایندگان شرکت‏‌های برق منطقه‏‌ای"
12 بهمن 1395 10:55

نشست تخصصی بیان فلسفه و طریقه‌‏ی پیاده‌سازی فناوری بهره‌برداری از ظرفیت دینامیکی خطوط با حضور نمایندگان شرکت‏‌های برق منطقه‌‏ای در روز چهارشنبه مورخ 6 بهمن 1395 و در جوار سومین همایش ارتباط صنعت برق و دانشگاه، توسط مرکز توسعه فناوری سامانه‏‌های انتقال توان با ظرفیت بالا در پژوهشگاه نیرو برگزار گردید. هدف از این نشست معرفی فناوری بهره‏برداری از ظرفیت دینامیکی خط (DLR) و تشریح نحوه‌‏ی مشارکت مرکز انتقال توان در پیاده‏‌سازی این فناوری برای خطوط منتخب فوق‏‌توزیع و انتقال شرکت‌‏های برق منطقه‌‏ای بود.

در ابتدای جلسه برهمندپور، رییس مرکز انتقال توان به تشریح فلسفه‏ی بکارگیری فناوری DLR پرداخت و ضمن بیان تفاوت ظرفیت دینامیکی و ظرفیت استاتیکی خط، عنوان کرد كه بازه‌های زمانی مطالعات ظرفیت دینامیک خط به سه دسته‌‏ی طراحی، بهره‌‏برداری و زمان‏‌حقیقی تقسیم‌‏بندی می‏شود و فناوری DLR می‏تواند در همه‌‏ی این بازه‏‌های زمانی موثر باشد. در ادامه جعفریان، معاون مرکز انتقال توان به تشریح مشخصات فنی فناوری DLR پرداخت و عنوان کرد این فناوری در ایران صرفاً برای خطوط 63 و 230 کیلوولتی که محدودیت حرارتی عامل محدودکننده‏‌ی بارگیری خط است، کاربرد دارد. سپس گودرزی، به تشریح دستاوردهای پروژه‏ی انجام شده در زمینه‌‏ی مانیتورینگ آنلاین خطوط در یکی از خطوط فوق‌توزیع شرکت برق منطقه‌‏ای مازندران پرداخت و عنوان کرد در صورت استفاده از نرم‌‏افزار آنلاین مونیتورینگ، ظرفیت قابل اطمینان بهره‌‏برداری از خط مورد مطالعه حداقل ده درصد افزایش خواهد یافت. همچنین گلستانی مدیرعامل شركت افرندفناور نیز با بیان نحوه بكارگیری این فناوری در خطوط شبكه، به معرفی و تشریح سخت‌افزارها و تجهیزات لازم برای سنجش، پایش و ارسال اطلاعات به مركز كنترل پرداخت و نمونه‌های پیاده‌سازی شده این فناوری در خطوط شبكه‌های كشورهای دیگر، به‏خصوص كشورهای اروپایی، را ارائه نمود. در ادامه‏‌ی جلسه، رییس مرکز انتقال توان، نحوه‏ی مشارکت مرکز انتقال توان در پیاده‏‌سازی این فناوری در خطوط فوق‌‏توزیع و انتقال شرکت‏های برق منطقه‏ای را تشریح كرد.

در انتها نمایندگان شرکت‏‌های برق منطقه‏ای دیدگاه خود را در زمینه‏‌ی استفاده از این فناوری بیان نموده و چالش‏های استفاده از آن را در سطح شبکه بیان نمودند و گیلوانژاد، مدیر گروه خط و پست به بیان راه‏کارهای عملی فائق آمدن به این چالش‏ها پرداخت. در این جلسه نمایندگان شرکت‏های برق منطقه‏ای آذربایجان، اصفهان، تهران، خراسان، خوزستان، گیلان، مازندران و یزد به عنوان كاربران این فناوری و همچنین نمایندگان دو شركت افرندفناور و باسط‌پژوه به‌عنوان شركت‌های صاحب فناوری، حضور داشتند.


عکس‌های مربوط به نشست تخصصی "بیان فلسفه و طریقه پیاده‌سازی فناوری بهره‌برداری از ظرفیت دینامیکی خطوط"


نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید: